Microsoft i Canonical wprowadzają natywne wsparcie dla .NET na Linuksie

Microsoft i Canonical wprowadzają natywne wsparcie dla .NET na Linuksie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:52
16.08.2022
1024 wyświetlenia

Dobre wieści dla deweloperów .NET, którzy chcieliby pracować na Linuksie. Microsoft i Canonical ogłosili, że wprowadzają natywną obsługę .NET 6 na Linuksa, począwszy od Ubuntu 22.04 LTS, zarówno dla hostów, jak i kontenerów. Programiści mogą już instalować SDK oraz runtime'y ASP.NET i .NET za pomocą jednego polecenia "apt install".

.NET jako pakiet .deb dla Ubuntu to efekt ścisłej współpracy między Microsoft i Canonical. Deweloperzy .NET mogą już zacząć przygodę z Linuksem na Ubuntu, czerpiąc korzyści z okresowych aktualizacji zabezpieczeń i nowych wydań. Użytkownicy i deweloperzy mogą teraz instalować pakiety .NET 6 na Ubuntu za pomocą prostego polecenia "apt install dotnet6". Dostępne są też gotowe do użycia, zoptymalizowane obrazy kontenerów.

.NET 6 jest teraz dołączony do Ubuntu 22.04 (Jammy). Microsoft udostępnia też .NET z Chiseled Ubuntu Containers, nową ofertą niewielkich i bezpiecznych kontenerów od Canonical. Dostępne są też zaktualizowano sample dotnetapp oraz aspnetapp umożliwiające wypróbowanie .NET z Chiseled Ubuntu Containers. Microsoft i Canonical zobowiązali się do dostarczania nowych wydań .NET wraz z wydaniami Ubuntu oraz upewniania się, że ze sobą dobrze współpracują. Obejmuje to aktualizacje zabezpieczeń i bezpieczne dostarczanie obrazów kontenerów.

Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że .NET 6 jest dostępny w Ubuntu 22.04 oraz że Canonical zdecydował się współpracować z nami jako ich partnerem przy starcie obrazów Ubuntu Chiseled — skomentował Microsoft. Więcej dowiedzieć się można na blogach Microsoft i Canonical.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/dotnet/dotnet-6-is-now-in-ubuntu-2204/

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET