Microsoft Whiteboard także w wersji edukacyjnej

Microsoft Whiteboard także w wersji edukacyjnej

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:56
16.11.2018
1085 wyświetleń

Microsoft Whiteboard debiutował w te wakacje jako aplikacja dla Windows, ale niedługo później wkroczył też na telefony i przeglądarki internetowe. Aplikacja już samym tytułem nawiązuje do białej tablicy, popularnej w szkołach, firmach czy na salach konferencyjnych. Tej koncepcji nie trzeba jednak trzymać się w sposób dosłowny - Whiteboard to po prostu interaktywna kanwa, na którą możemy przenosić nasze pomysły i pracować z nimi w różnoraki sposób. Jeśli wziąć pod uwagę dotychczasowy rozwój aplikacji, tylko kwestią czasu było, aż Microsoft rozwinie jej zastosowanie na rynek edukacyjny.

Zostać przywołanym do tablicy nabiera nowego znaczenia, gdy w klasie korzysta się z Microsoft Whiteboard for Education. Aplikacja oferuje uczniom i nauczycielom nową przestrzeń do wspólnej pracy, zapisywania pomysłów i tworzenia. Gdy każdy na swoim ekranie ma dostęp do wirtualnej tablicy wzbogaconej inteligentnymi funkcjami, prowadzenie burzy mózgów może być znacznie ciekawsze. Whiteboard for EDU skupia się na kilku ważnych aspektach pracy:

  • Współpraca w czasie rzeczywistym niezależnie od miejsca pobytu: na niekończących się kanwach Whiteboard nauczyciel może notować i rysować, prezentując wyniki na ekranach uczniów lub na ekranie w klasie, a następnie zaangażować uczniów do projektu i pozwolić im dodawać swoje treści, takie jak notatki, diagramy czy obrazy. Wydaje się to świetną platformą do obsługi projektów grupowych, a także do prezentacji lekcji uczniom, którzy nie mogą być fizycznie na miejscu.
  • Wyzwolenie kreatywności i naturalnej interakcji: Whiteboard pozwala przebierać w środkach wyrazu i pracować w sposób naturalny za pomocą pióra, dotyku, klawiatury i myszy.
  • Ulepszenie procesu nauki: aplikacja powstała po to, by można było nadal pracować zgodnie z przyzwyczajeniami, lecz mając do dyspozycji ulepszającą wszystko technologię. Przed sobą mamy nadal tablicę, której koncepcję znamy wszyscy, jednak klasyczna tablica nie potrafi zmieniać koloru czy przekształcać koślawych linii w eleganckie wykresy czy też zapamiętywać zapisanych treści - gąbka oznacza nieubłagany koniec wszelkich zapisków. W przypadku Whiteboard wszystkie dane można archiwizować, zapisując je w Notesie zajęć OneNote.

Microsoft Whiteboard for Education w wersji Preview zadebiutuje już niedługo na urządzeniach z Windows 10 i iPadach. Zainteresowanych nauczycieli Microsoft zaprasza do specjalnie utworzonej grupy na Facebooku. My z kolei zapraszamy do naszego sklepu internetowego, w którym można znaleźć specjalną ofertę skierowaną właśnie do szkół. Jest to między innymi pakiet Office 365 oraz pakiet szkoleń przeznaczonych dla edukacji. Oczywiście edukacyjna oferta jest dużo szersza i można ją dostosować precyzyjnie pod określone wymagania. Można się z nią zapoznać w całości, zaglądając do naszego sklepu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-announce-microsoft-whiteboard-for-education-preview-program/

Polecamy również w kategorii Office 365