Menu kategorii
 • Microsoft Wallet kończy działanie pod koniec lutego

  Microsoft Wallet kończy działanie pod koniec lutego

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:54
  21.01.2019
  696 wyświetleń

  Microsoft Wallet, polskim użytkownikom znany lepiej pod nazwą Portfel, to aplikacja do bezpiecznych płatności dla Windows Phone 8 i Windows 10 Mobile. Wiemy już, że 10 grudnia tego roku nastąpi koniec wsparcia dla Windows 10 Mobile. Nie wymusza on wprawdzie końca wsparcia dla innych aplikacji i usług, jednak Microsoft zastrzegł, że może to nastąpić właściwie w dowolnym momencie. Jeśli chodzi o aplikację Portfel, użytkownicy są już na to przygotowywani.

  Microsoft podkreślił, że działanie aplikacji zależy od tzw. Nowoczesnych zasad cyklu życia, nie zaś od Zasad cyklu życia systemu operacyjnego. Co za tym idzie, aplikacje rządzą się własnymi prawami. Instalowane i działające lokalnie aplikacje mogą w pewnym momencie przestać dostawać aktualizacje, ale te, które do swojego działania wymagają połączenia z Internetem, mogą zwyczajnie przestać działać. Taka przyszłość czeka właśnie aplikację Microsoft Wallet, o czym Microsoft poinformował na jej stronie.

  Portfel, będący aplikacją tap-to-pay podobną do Apple Pay i Google Pay, na emeryturę przejdzie 28 lutego 2019 roku, czyli już za niecały miesiąc. Jak widzimy, nie zbiega się to specjalnie w czasie z końcem wsparcia dla Windows 10 Mobile, który nastąpi prawie dziesięć miesięcy później. Portfel jest aplikacją Microsoftu, jednakże wielu producentów oprogramowania już dużo wcześniej utraciło zainteresowanie swoimi aplikacjami na Windows 10 Mobile czy Windows Phone. Właściwie sama możliwość uruchomienia to już dziś dużo. Ekosystem rozpada się na naszych oczach.

  "Pośmiertnie" Windows 10 Mobile jako system będzie nadal działać, pobierać historyczne aktualizacje i ładować kopie zapasowe. Część funkcjonalności zostanie jednak wyłączona - o szczegółach możecie przeczytać tutaj.

  Niektórzy sądzili, że Microsoft Wallet nie musi być uśmiercany, bo mógłby kontynuować karierę na nowych urządzeniach Microsoftu, które rzekomo nadchodzą. Taka decyzja Microsoftu wróży jednak nie najlepiej.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/payments/mobilewallet

  Polecamy również w kategorii Windows 10 Mobile