Menu kategorii
 • Microsoft Translator już bez wsparcia dla Windows 8.1

  Microsoft Translator już bez wsparcia dla Windows 8.1

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:37
  06.07.2018
  1249 wyświetleń

  Coś się kończy, coś się zaczyna. Nie, tym razem nie będzie o Wiedźminie ani Cyberpunku, ale o usłudze Tłumacza Microsoftu, która wkracza co prawda na nowe platformy (ostatnio do OneNote i LinkedIn), ale schodzi równocześnie z tych starszych. W tym przypadku z aplikacją Translator przyjdzie się pożegnać użytkownikom Windows 8.1. Aplikacji nie można już pobierać z Microsoft Store i jej funkcjonalności trzeba szukać gdzie indziej.

  Tłumacz Microsoft w Windows 8.1

  W zeszłym roku Microsoft odciął wsparcie dla Translatora w starszych wersjach Windows praktycznie za jednym zamachem. 20 marca 2017 r. aplikacji nie można było pobrać na Windows 8, Windows Phone 7.1 i Windows Phone 8, a kopie już zainstalowane przestały działać 30 marca. W tym samym okresie firma zapowiedziała, że wsparcie dla Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.1 zostanie utrzymane. By jednak aplikacje mogły funkcjonować dalej, należało pobrać jej aktualizację przed 30 kwietnia. Od tych wydarzeń minął już ponad rok, ciśnienie Microsoftu na wymarzony miliard użytkowników Windows 10 stale się podnosi i obietnica dalszego wsparcia przestaje obowiązywać.

  Firma wyłączyła nie tylko możliwość pobierania aplikacji Translator użytkownikom Windows 8.1, ale również funkcjonalność samej aplikacji. Dziś zaczęły pojawiać się w sieci raporty użytkowników tego systemu, że zainstalowane już kopie Translatora zwyczajnie nie działają. Według osób, które kontaktowały się z Microsoft Support, analogiczny scenariusz dotyczy też Windows Phone 8.1.

  Użytkownikom niewspieranych już przez Translatora systemów pozostaje kilka możliwości: przesiadka na nowszy system operacyjny (na czym Microsoftowi najwyraźniej zależy najbardziej), korzystanie z przeglądarkowego Tłumacza Bing lub wybranie innych aplikacji wyposażonych w API tłumacza.

  Tłumacz Microsoft w Windows 10

  Niestety są to dość ograniczone substytuty, jako że Translator w formie aplikacji był wyposażony całkiem nieźle, wliczając w to tłumaczenia z aparatu i głosowe, aktualizacje dynamicznych kafelków i tłumaczenia online. W obecnej formie aplikacja jest wspierana tylko przez Windows 10 (na zrzucie ekranu powyżej). Pobierzemy ją bezpłatnie z Microsoft Store.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-translator-now-no-longer-available-for-windows-8-1/

  Polecamy również w kategorii Windows 8