Menu kategorii
 • Microsoft Teams ze statusem dostępności "Niewidoczny"

  Microsoft Teams ze statusem dostępności "Niewidoczny"

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:26
  28.10.2020
  2218 wyświetleń

  Na konferencji Ignite w zeszłym miesiącu Microsoft ogłosił mały pakiet nadchodzących nowości dla Teams. Jedną z nich jest możliwość ustawienia statusu dostępności (a właściwie to niedostępności), tak aby pozostawać niewidocznym dla innych, a jednocześnie móc używać aplikacji. Dziś firma ogłosiła dostępność tej nowej opcji statusu. Sprawdzamy, czym różni się od dotychczas istniejących, takich jak "Nie przeszkadzać" i "Z dala od komputera", oraz jak go włączyć.

  O dostępności nowego statusu obecności poinformował dziś Vincent Bellet, Principal PM Manager w Microsoft. W jego poście na LinkedIn czytamy:

  Dziś właśnie ukończyliśmy wdrażanie "Niewidocznego" w Microsoft Teams! Co to jest? Pomyślcie o prostym działaniu użytkownika, które sprawia, że wasza sieć wie, że nie jesteście połączeni ani osiągalni. Podczas gdy oferujemy statusy "Nie przeszkadzać" i "Z dala od komputera", zdaliśmy sobie sprawę, że nadal mogą one sprawiać u ludzi wrażenie, że aktywnie pracujecie. Nie dzieje się tak w "Niewidocznym"! Odłącz się i pomyśl o swoim zdrowiu psychicznym — sprawi to, że będziesz bardziej produktywny, o ile znajdziesz swoją harmonię work/life :-)

  Aby włączyć nowy status, postępujemy tak samo, jak przy każdej innej zmianie statusu: klikamy nasze zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu Teams albo ikonę Teams w zasobniku systemowym na pasku zadań, otwieramy menu "Mój status" i wybieramy "Niewidoczny". Ikona statusu zmieni się u nas na szarą (jak kiedyś w Gadu-Gadu), ale dla kontaktów będziemy wyglądać, jak byśmy byli offline.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-teams-users-can-now-appear-invisible-with-new-offline-status-option

  Polecamy również w kategorii Teams