Microsoft Teams na Androida jest lepszy od Slacka

Microsoft Teams na Androida jest lepszy od Slacka

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:11
17.09.2018
349 wyświetleń

Microsoft Teams to teraz flagowa aplikacja do współpracy, którą Microsoft udostępnia swoim klientom. Co więcej, całkiem niedawno stała się ona darmowa. Konkurencja dla Slacka rośnie, a nowa aktualizacja aplikacji Teams na Androida otrzymuje kolejne niezbędne funkcje. Microsoft robi wszystko, by nadgonić konkurencję i chyba już to zrobił.

Teams posiada zasadniczo trzy wersje - desktopową, przeglądarkową oraz mobilną. Są to trzy podstawowe filary idealnej aplikacji do współpracy. Musimy mieć dostęp do komunikacji ze współpracownikami zawsze i wszędzie. W dzisiejszych czasach mobilne aplikacje stają się tymi najważniejszymi. Microsoft o tym wie, dlatego do Teams na Androida dodał kolejne elementy.

Nowa aktualizacja o numerze 1416/1.0.0.2018091302 wprowadza:

  • Nawiązywanie nowego połączenia z zakładki Rozmowy.
  • Możliwość konsultacji z odbiorcą przed nawiązaniem połączenia.
  • Możliwość opuszczenia lub zignorowania konferencji, używając nowej strony ze szczegółami spotkania.
  • Live Q&A (Pytania i odpowiedzi) podczas wydarzeń.
  • Planowanie prywatnych spotkań.
  • Podgląd większej ilości typów plików.

Jak widać, są to teoretycznie drobne poprawki, które jednak mają realny wpływ na użyteczność aplikacji. Teams na Androida możecie pobrać wprost ze Sklepu Google Play. Jeśli macie ją już zainstalowaną, to powinna zaktualizować się samoczynnie.

Teams jest coraz lepszą konkurencją dla Slack. Do tej pory ta druga usługa miała monopol, ale wynikał on głównie z tego, że aplikacja posiadała darmową wersję. Teraz, gdy z Teams również możemy korzystać bez dodatkowych opłat, jest to chyba największy pretendent do korony najlepszej aplikacji do współpracy w ramach organizacji. Teams, nawet w darmowej wersji, oferuje dużo więcej niż Slack. Mowa tutaj na przykład o tak prozaicznych rzeczach, jak Archiwum wiadomości. Slack limituje je do 10 tysięcy wiadomości, a Teams nie narzuca tutaj żadnych ograniczeń. Z każdą nową aktualizacją Teams rośnie w siłę i przekonuje się do niego coraz więcej przedsiębiorstw.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-adds-new-calling-features-to-teams-for-android

Polecamy również w kategorii Teams