Menu kategorii
 • Microsoft Teams ma już 145 milionów aktywnych użytkowników dziennie

  Microsoft Teams ma już 145 milionów aktywnych użytkowników dziennie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:13
  28.04.2021
  1747 wyświetleń

  Z aplikacji Microsoftu będącej centrum pracy zespołowej i komunikacji korzysta już codziennie 145 milionów użytkowników. To o 26% więcej niż w październiku 2020 roku, kiedy firma informowała o kolejnym mocnym wzroście użycia "Zespołów", sięgającym 115 mln użytkowników dziennie. Teams już wcześniej miał przyzwoite grono użytkowników, ale to, co wydarzyło się w czasie pandemii, przekroczyło najśmielsze oczekiwania dotyczące jej wzrostu w tak krótkim czasie.

  Aby lepiej zrozumieć te 145 milionów, trzeba spojrzeć na tę liczbę z odpowiedniej perspektywy. Wystarczy, że cofniemy się do samego początku pandemii, kiedy Teams miał 32 miliony aktywnych użytkowników dziennie. W parę tygodni, niemal dokładnie rok temu, ich liczba wzrosła do 75 milionów, a w ciągu kolejnych sześciu miesięcy — do 115 milionów. Od podania tego ostatniego kamienia milowego minęło pięć miesięcy, w czasie których "Zespołom" przybyło kolejnych 30 milionów użytkowników.

  Można jeszcze spojrzeć na tę liczby, mając na uwadze rywalizujące aplikacje Google Meet i Zoom. Rzecz w tym, że ich wydawcy nie dzielą się statystykami aktywnych użytkowników dziennie. Zoom zamiast tego mówi raczej o "aktywnych uczestnikach dziennie", co oznacza, że jedna osoba może być policzona wiele razy, jeśli uczestniczy w kilku spotkaniach dziennie. Takich aktywnych uczestników Zoom podawał 300 milionów dziennie (kwiecień 2020), a Google — 100 milionów (kwiecień 2020). Slack podawał z kolei liczbę 12,5 miliona użytkowników (marzec 2020), ale od czasu wybuchu pandemii już jej nie aktualizował publicznie.

  Microsoft Teams

  W pierwszych miesiącach pandemii wzrost użycia Microsoft Teams był rekordowy i obejmował nie tylko liczbę aktywnych użytkowników dziennie, ale też czasu spędzanego dziennie na spotkaniach, dziennej liczby połączeń, średniego czasu między pierwszym a ostatnim użyciem Teams w ciągu dnia, liczby mobilnych użytkowników Teams, a nawet przybywania nowych użytkowników w Chinach.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://twitter.com/jeffteper/status/1387141320519557120

  Polecamy również w kategorii Teams