Menu kategorii
 • Microsoft Teams Rooms z nowym interfejsem spotkań i połączeń

  Microsoft Teams Rooms z nowym interfejsem spotkań i połączeń

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:25
  20.12.2021
  1905 wyświetleń

  Microsoft wprowadza do Teams Rooms na Windows zmiany dotyczące rozpoczynania spotkań i kontrolek połączeń/klawiatury numerycznej. Kontrolka "Nowe spotkanie" na konsoli zostaje zastąpiona przez "Spotkanie" ("Meet/Meet Now"), a klawiatura numeryczna ("Dial pad") — przez "Rozmowy" ("Call"). Co warto wiedzieć o tych nowych interfejsach?

  "Spotkanie" pozwala użytkownikom rozpocząć spotkanie ad-hoc za pomocą jednego stuknięcia, a następnie zaprosić na nie uczestników. Aplikacja "Rozmowy" dostarcza użytkownikom funkcjonalność dzwonienia PSTN, ale też może służyć jako punkt wejściowy dla połączeń P2P i grupowych w Teams. Zmiany te dotyczą tylko Teams Rooms uruchamianego w domyślnych trybach Microsoft Teams lub Skype dla Firm. Wraz z nimi wszystkie funkcje połączeń P2P i grupowych, które były wcześniej dostępne pod przyciskiem "Nowe spotkanie", są przeniesione pod "Rozmowy". Zobaczmy, jak to wygląda w praktyce.

  Teams Rooms
  Nowe przyciski na ekranie głównym

  Teams Rooms
  Inicjowanie spotkania i zapraszanie uczestników

  Teams Rooms
  Klawiatura umożliwiająca nawiązanie połączenia telefonicznego lub P2P/grupowego w Teams

  Teams Rooms
  Menu umożliwiające wyszukanie osób do połączenia P2P/grupowego w Teams

  Teams Rooms
  Ustawienia SIP URI

  Zmiany zaczną pojawiać się w aplikacji Microsoft Teams Rooms (version 4.11.xx.0) w połowie stycznia i oczekuje się, że wdrażanie zostanie zakończone w połowie lutego.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://m365admin.handsontek.net/microsoft-teams-meet-now-and-call-app-update-for-microsoft-teams-rooms-on-windows/

  Polecamy również w kategorii Teams