Menu kategorii
 • Microsoft System Center 2019 ukaże się w tym miesiącu

  Microsoft System Center 2019 ukaże się w tym miesiącu

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:00
  08.03.2019
  2153 wyświetlenia

  Wraz z rosnącą liczbą wdrożeń w centrach danych w chmurze publicznej i modelu on-premise ewoluują również narzędzia do zarządzania. Kluczową dla tej drugiej opcji rolę nadal odgrywa System Center. Zapowiedź jego wersji 2019 padła przed rokiem, a dziś Microsoft ogłasza, że przejście do ogólnej dostępności nastąpi w tym miesiącu. System Center 2019 umożliwia wdrażanie i zarządzanie Windows Server 2019 na dużą skalę i jest odpowiedzią na potrzeby związane z centrami danych.

  System Center 2019 pozostawał w wersji private preview od grudnia w ramach Windows Server Technical Adoption Program (TAP). Jest on wydaniem LTSC (Long Term Servicing Channel) i zapewnia 5 lat podstawowego oraz 5 lat rozszerzonego wsparcia dla klientów. Po wejściu w ogólną dostępność (GA) pakiet będzie aktualizowany co 6 miesięcy przez okres podstawowego wsparcia. Tworząc tę wersję, Microsoft skupił się na kilku obszarach:

  Podejście hybrydowe

  System Center został zintegrowany z zestawem usług do zarządzania w Azure, by rozszerzyć narzędzia on-premise o korzyści płynące z chmury. Oznacza to m.in:

  • Integrację Service Map z System Center Operations Manager (SCOM).
  • Wsparcie dla Azure Managment Pack.
  • Obecność Virtual Machine Manager (VMM) 2019.

  Bezpieczeństwo

  Mając na uwadze wzrost liczby i wyrafinowania zagrożeń, bezpieczeństwo klientów jak zwykle stanowi dla Microsoftu priorytet. W tym wydaniu:

  • System Center wspiera bezpieczniejsze opcje związane z logowaniem.
  • VMM 2019 zawiera nową rolę administratora VM.

  Centrum danych definiowane przez oprogramowanie

  Hyper Converged Infrastructure (HCI) to znaczący trend w dzisiejszych centrach danych on-premise. Wielu klientów ceni obniżenie kosztów poprzez używanie serwerów z wysoce wydajnymi lokalnymi dyskami, by zaspokajać potrzeby obliczeniowe i magazynowe w tym samym czasie.

  • VMM 2019 pozwala zarządzać i monitorować wdrożenia HCI w sposób bardziej efektywny.
  • Optymalizacja magazynowa VMM 2019 pozwala optymalizować rozmieszczenie VHD-ów w woluminach udostępnionych w klastrze i zapobiegać przestojom VM spowodowanym przepełnieniem magazynu.

  Modernizowanie operacji i monitorowania

  Klienci polegają na SCOM przez wzgląd na jego rozszerzalność i ekosystem służący do monitorowania obciążeń zarówno Microsoftu, jak i dostawców zewnętrznych.

  • Tablice i doświadczenia oparte na HTML5 w konsoli webowej SCOM oferują prostszy układ i rozszerzają konsolę monitorowania dzięki własnemu widżetowi i SCOM REST API.
  • Idąc z modernizacją o krok dalej, powiadomienia mailowe w SCOM zostały zmodernizowane, także ze wsparciem dla HTML.
  • SCOM 2019 wprowadza nowe doświadczenie alertów opartych na monitorowaniu.
  • SCOM rozszerza monitorowanie Linuksa, korzystając z Fluentd.
  • Wszystkie pakiety w SCOM wspierają teraz role i funkcjonalności Windows Server 2019.

  Szybsze backupy z Data Protection Manager 2019

  Data Protection Manager (DPM) 2019 zapewnia kopiom zapasowym optymalizację czasową (przyspieszenie) i przestrzenną (mniej miejsca).

  • DPM poprawia wydajność backupów poprzez 75% wzrost szybkości i umożliwia monitorowanie kluczowych parametrów poprzez Log Analytics.
  • DPM wspiera backup VM-ów VMware na taśmę. Oprócz Windows Server 2019 DPM wspiera też backupy nowych obciążeń, takich jak SharePoint 2019 i Exchange 2019.

  Orchestrator 2019 oraz Service Manager 2019

  Orchestrator 2019 wspiera PowerShell V 4.0 i wyższe wersje, pozwalając uruchamiać 64-bitowe cmdlety. Service Manager 2019 zostanie wydany z łącznikiem Active Directory (AD), umożliwiającym teraz synchronizację z konkretnym kontrolerem domeny.

  System Center 2019 zostanie wydany w tym miesiącu i stanie się dostępny do pobrania z Volume Licensing Service Center (VLSC). Cennik nie został jeszcze ustalony. Wydaniu temu nie będzie towarzyszyć żadne nowe wydanie w ramach Semi-Annual Channel.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://cloudblogs.microsoft.com/windowsserver/2019/03/07/coming-soon-microsoft-system-center-2019/

  Polecamy również w kategorii Windows Server