Microsoft Security Experts - nowa usługa łącząca technologię i ludzkich ekspertów

Microsoft Security Experts - nowa usługa łącząca technologię i ludzkich ekspertów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:02
09.05.2022
1422 wyświetlenia

Gigant z Redmond ogłosił nową usługę o nazwie Microsoft Security Experts. Ma ona pomóc organizacjom w zabezpieczaniu ich sieci i zminimalizowaniu ryzyka oraz szkód spowodowanych cyberatakami dzięki połączeniu najnowszych technologii i usług świadczonych przez ludzi.

Według danych Microsoftu jego dział bezpieczeństwa w samym tylko w 2021 roku zablokował ponad 9,6 miliarda zagrożeń ze strony złośliwego oprogramowania i ponad 35,7 miliona złośliwych/phishingowych e-maili. Microsoft Security śledzi również ponad 35 rodzin oprogramowania ransomware i 250 unikalnych podmiotów stanowiących zagrożenie ("threat actors"). Technologie giganta pomagają blokować ponad 900 prób kradzieży hasła metodą brute-force na sekundę. To ogromne doświadczenie w ochronie klientów Microsoft zamierza wykorzystać również w nowej usłudze Security Experts.

Microsoft Security Experts ma za zadanie wzmocnić istniejące zespoły bezpieczeństwa z pomocą technologii i ludzi z Microsoft i jego partnerów, aby sprostać wyjątkowym potrzebom i okolicznościom każdej organizacji. W skład pakietu wchodzą 3 podstawowe usługi:

  • Microsoft Defender Experts for Hunting: usługa ta pomoże firmom z istniejącymi zespołami bezpieczeństwa proaktywnie polować na potencjalne zagrożenia. Eksperci z Microsoft i jego partnerzy będą używać danych z Microsoft Defender, punktów końcowych, Office 365, aplikacji w chmurze i tożsamości, by wykrywać potencjalne zagrożenia. Organizacje będą miały możliwość skontaktowania się z ekspertem za pomocą jednego kliknięcia i uzyskania konkretnych zaleceń dotyczących poprawy bezpieczeństwa. Usługa będzie dostępna tego lata, a firmy mogą zarejestrować się, aby skorzystać z wersji zapoznawczej.
  • Microsoft Defender Experts for XDR (rozszerzone wykrywanie i reagowanie): to usługa dla tych, którzy chcą rozszerzyć i wzmocnić swoje centra operacji bezpieczeństwa. Zapewnia specjalistyczną wiedzę w zakresie reagowania na incydenty wraz z istniejącymi zespołami bezpieczeństwa.
  • Microsoft Security Services for Enterprise: to prowadzona przez ekspertów usługa, która chroni wszystkie środowiska i platformy chmurowe. Klienci będą mieli dedykowanych ekspertów bezpieczeństwa z Microsoft, którzy będą zarządzać wdrażaniem, codziennymi interakcjami, modernizacją praktyk i reagowaniem na incydenty.

Microsoft twierdzi, że jego celem jest dostarczanie klientom światowej klasy produktów chroniących oraz dostępu do krytycznej wiedzy ludzkiej od najlepszych specjalistów cyberbezpieczeństwa. Ma to pomóc firmom osiągać bardziej bezpieczne, zgodne i produktywne wyniki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/security/blog/2022/05/09/building-a-safer-world-together-with-our-partners-introducing-microsoft-security-experts/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo