Microsoft Launcher v5.10 z nowym ciemnym motywem już dostępny dla wszystkich

Microsoft Launcher v5.10 z nowym ciemnym motywem już dostępny dla wszystkich

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:28
07.11.2019
1577 wyświetleń

Microsoft Launcher w wersji Beta otrzymał aktualizację do wersji 5.10 pod koniec października. Po przeszło dwóch tygodniach testów jest już ona ogólnodostępna. Najważniejszą i właściwie jedyną odnotowaną zmianą jest dostosowanie Launchera do Androida w kwestii motywu. Na czym to konkretnie polega — o tym poniżej.

Android 10 swoją premierę miał na początku września, jednak jego droga na smartfony użytkowników jest (i będzie jeszcze) długa. Początkowo trafił on tylko na urządzenia z serii Pixel, a jego dostępność na modele innych marek rozszerza się stopniowo. Jedną z głównych nowości tej wersji jest systemowy ciemny motyw, który może być zaadaptowany także przez aplikacje, w tym oczywiście launchery. I tę możliwość zaadresowano właśnie w Microsoft Launcher 5.10.

Motyw Launchera może teraz podążać za motywem systemu na wspieranych urządzeniach z Androidem 9 lub wyższym poprzez nową opcję motywu systemu w ustawieniach Launchera. Ciemny motyw jest teraz ciemniejszy, by poprawić czytelność i uczynić zawartość łagodniejszą dla oczu w warunkach ze słabym oświetleniem.
— Microsoft

W rzeczywistości Microsoft Launcher posiadał dark mode od dawna, ale wymagał ręcznej zmiany w ustawieniach. Teraz motyw ten będzie się zmieniać automatycznie i dostosowywać do tego systemowego, jednak pełna kontrola nad tym nadal pozostanie w naszych rękach. Oprócz tego aktualizacja 5.10 zawiera standardowy zestaw poprawek i usprawnień.

Aktualną wersję Microsoft Launcher jak zwykle można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-launcher-gets-updates-with-new-features-for-everyone-2-2-2/

Polecamy również w kategorii Microsoft Launcher