Microsoft Edge Secure Network: darmowy VPN w Edge Canary

Microsoft Edge Secure Network: darmowy VPN w Edge Canary

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:26
12.09.2022
563 wyświetlenia

W kwietniu tego roku Microsoft zaczął udostępniać w wersji zapoznawczej Microsoft Edge Secure Network — darmowy VPN zintegrowany z przeglądarką Edge. "Bezpieczna Sieć" jest napędzana przez Cloudflare i wiąże się z większymi ograniczeniami niż np. darmowy VPN w Operze. Teraz, po kilku miesiącach, rozwiązanie zostało mocniej zintegrowane z Edge Canary.

Ustawienia spod szyldu Microsoft Edge Secure Network dotarły do części użytkowników w ostatniej aktualizacji Edge Canary. Są one dostępne w menu "Prywatność, wyszukiwanie i usługi" w Ustawieniach. Jak widać na zrzucie ekranu poniżej, po włączeniu VPN można wybrać jedną z trzech opcji:

Microsoft Edge Secure Network

Opcja Wybrane strony automatycznie włącza VPN, gdy odwiedzamy strony z naszej listy "Używaj VPN", i oszczędza dane, przekierowując cały pozostały ruch poza "Bezpieczną Sieć". Zalecana opcja Zoptymalizowane również oszczędza dane, jednak VPN automatycznie chroni nie wybrane strony, lecz ruch internetowy podczas korzystania z publicznego Wi-Fi i niezabezpieczonych sieci oraz przy odwiedzaniu stron HTTP. Trzecia opcja Wszystkie strony włącza VPN dla całego ruchu przeglądarki, w tym dla streamingu muzyki i wideo. Korzystanie z tego trybu może bardzo szybko wyczerpać darmowy transfer VPN, który dla wszystkich tych opcji wynosi 1GB miesięcznie.

Microsoft Edge Secure Network

W ustawieniach prywatności możemy skonfigurować dwie listy: witryn, dla których Secure Network ma być zawsze używany, oraz tych na których nie ma być używany nigdy. Ponadto na pasku narzędzi (obok paska adresu) zobaczymy ikonę Microsoft Edge Secure Network Preview, która poprzez plakietkę wskazuje, że VPN jest włączony. Po jej kliknięciu wysunie się menu z szybkimi ustawieniami i informacją o transferze.

Microsoft Edge Secure Network

Dowiedz się więcej z naszego artykułu:


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.reddit.com/r/MicrosoftEdge/comments/xadbeo/microsoft_edge_secure_network_vpn_has_been/

Polecamy również w kategorii Edge