Microsoft Edge Beta już dostępny w wersji 91 (build 91.0.864.11)

Microsoft Edge Beta już dostępny w wersji 91 (build 91.0.864.11)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:58
04.05.2021
1539 wyświetleń

W zeszły weekend Microsoft przeniósł Edge Dev do wersji 92 (zgodnie z projektem Chromium), a wersja 91 wskoczyła tymczasem do kanału Beta. Wydana w nim kompilacja 91.0.864.11 jest jednocześnie ostatnią z wersji 91, jaka ukazała się w kanale Dev. Zawiera ona oczywiście wszystko, co pod tą wersją ukazało się do tej pory, niemniej jednak Microsoft opublikował listę najważniejszych zmian, której styl jak zwykle dla wersji Beta trochę odbiega od pozostałych list zmian.

Microsoft Edge Beta — najważniejsze zmiany w wersji 91.0.864.1

Aktualizacje funkcji

  • Identyfikacja ruchu sieciowego pochodzącego z kontenerów Microsoft Defender Application Guard na poziomie serwera proxy. Edge 91 posiada wbudowaną możliwość tagowania ruchu z kontenerów Application Guard, co pozwala firmom na jego rozpoznanie i zastosowanie określonych zasad.
  • Możliwość synchronizacji Ulubionych z hosta do kontenera Edge Application Guard. Użytkownicy mają możliwość skonfigurowania Application Guard, aby synchronizować swoje ulubione między hostem a kontenerem.
  • Opcja "Bieżąca strona" przy drukowaniu dokumentów PDF. Dodano możliwość drukowania tylko bieżącej widocznej strony dokumentów PDF.
  • Wsparcie dla interfejsów API rozpoznawania mowy. Obejmuje ono API dla poleceń rozpoznawania mowy w Google.com i podobnych witrynach. Funkcja jest ograniczona do losowo wybranej grupy testerów, którzy włączyli eksperymentalną funkcję.
  • Nowe kolory motywu. Można teraz spersonalizować Microsoft Edge za pomocą jednego z czternastu nowych kolorów motywu na stronie Ustawienia > Wygląd, a także zainstalować niestandardowe motywy ze sklepu z rozszerzeniami Microsoft Edge.

Nowe zasady zarządzania

  • ApplicationGuardTrafficIdentificationEnabled - identyfikacja ruchu Application Guard
  • NewTabPageContentEnabled - zezwala na zawartość Microsoft News na stronie nowej karty
  • NewTabPageQuickLinksEnabled - zezwala na szybkie linki na stronie nowej karty

Wycofane zasady zarządzania

  • ProactiveAuthEnabled - włącza proaktywne uwierzytelnianie

Kompilacje Edge Dev w wersji 91


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-edge-91-heads-to-the-beta-channel-with-a-bunch-of-new-features/

Polecamy również w kategorii Edge