Microsoft Edge 86.0.622.38 dostępny w kanale Stable. Co nowego?

Microsoft Edge 86.0.622.38 dostępny w kanale Stable. Co nowego?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:53
09.10.2020
1873 wyświetlenia

W tym tygodniu stabilne wydanie Microsoft Edge wskoczyło do wersji 86, co oznacza, że jest dostępne dla wszystkich. Jak zwykle pełne jest nowych funkcjonalności. Przykładowo użytkownicy mogą teraz testować strony w trybie IE z użyciem interfejsu Edge. Możemy też usuwać ściągnięte pliki bezpośrednio na stronie zarządzania pobranymi. Inna duża zmiana to możliwość powrotu do starszej wersji Edge.

Jak zwykle nie zabrakło też ulepszeń związanych z PDF-ami. Teraz, aby nawigować w tych dokumentach, możemy użyć spisu treści. Usprawniono też przewijanie PDF-ów i dodano wsparcie dla adnotacji odręcznych. Jeśli przez ostatnie tygodnie korzystaliście z wydań Canary, Dev i Beta, z pewnością zdążyliście już te zmiany przetestować.

Mimo że oficjalna kompilacja 86.0.622.38 jest już dostępna w wydaniu Stable, Microsoft nie udostępnił jeszcze listy zmian. Musimy się więc posiłkować listą z kompilacji 86.0.622.11 wydanej w kanale Beta. Poniżej lista najważniejszych zmian:

 • Użytkownicy mogą teraz korzystać z interfejsu (UI) Microsoft Edge do testowania witryn w trybie Internet Explorera. Opcję tę mogą włączyć administratory.
 • Użytkownicy mogą już usuwać pobrane pliki z dysku bez opuszczania przeglądarki. Dodano opcję "Usuń plik", która jest dostępna po kliknięciu pobranego pliku prawym przyciskiem myszy w Edge.
 • Funkcja przywracania umożliwia administratorom powrót do wcześniejszej wersji Edge, jeśli wystąpi problem z nowszą wersją.
 • Administratorzy mogą domyślnie włączyć synchronizację dla kont Azure Active Directory (Azure AD) za pomocą zasad ForceSync.
 • Edge w wersji 86 obsługuje spis treści (tabelę zawartości), który umożliwia łatwe poruszanie się po dokumentach PDF.
 • Wszystkie funkcje PDF stały się łatwo dostępne na małych ekranach.
 • W plikach PDF można już używać pióra do wykonywania adnotacji odręcznych — w taki sam sposób, jak przy użyciu klasycznego zakreślacza i papierowych dokumentów.
 • Przewijanie plików PDF zostało ulepszone. Doświadczymy płynnego przewijania podczas przeglądania długich dokumentów PDF.
 • Dodano automatyczne przełączanie profili w systemach Windows 7, 8 i 8.1. Dotąd było dostępne jedynie w Edge na Windows 10.
 • Użytkownicy zobaczą sugestie autouzupełniania, gdy zaczną wpisywać zapytanie na stronie rozszerzeń Microsoft Edge. Autouzupełnianie pomaga szybko uzupełnić zapytanie wyszukiwania bez konieczności wpisywania całej frazy.
 • Starsza wersja Application Cache API, która umożliwia korzystanie ze stron w trybie offline, została usunięta z Edge.
 • Dodano obsługę bezpiecznego DNS (DNS-over-HTTPS). Począwszy od wersji Microsoft Edge 86, dostępne są ustawienia bezpiecznego DNS na niezarządzanych urządzeniach. W przypadku urządzeń zarządzanych przez organizację administratorzy mogą włączać lub wyłączać bezpieczny DNS za pomocą zasad grupy dnsoverhttpsmode.
 • Microsoft Edge wyświetli ostrzeżenie, jeśli zapisane hasła zostaną znalezione w wyciekłych bazach online.
 • Możemy teraz dodać niestandardowy obraz tła strony nowej karty przy użyciu zasad grupy. Możliwość zarządzania właściwościami tego obrazu jest również obsługiwana przez zasady grupy.
 • Pojawiła się możliwość dostosowania niestandardowych skrótów klawiszowych do VS Code. Narzędzia programistyczne Microsoft Edge obsługują dopasowania skrótów klawiaturowych do tych, których używamy w edytorze kodu lub środowisku IDE.
 • Zastąpiono i uznano za przestarzałe zasady zarządzania MetricsReportingEnabled oraz SendSiteInformationToImproveServices. Zostaną one ostatecznie porzucone w Edge 89.

Podczas gdy Edge 86 jest już ogólnodostępny, Microsoft ma już zaplanowane wydania trzech kolejnych wersji w kanałach Beta i Stable — aż do marca 2021 roku. Jeśli jesteście ciekawi, kiedy kolejne aktualizacje, rzućcie okiem na poniższą tabelę:

Microsoft Edge - harmonogram

Warto przypomnieć, że harmonogram głównych wydań Edge Beta i Stable jest zgodny z wydaniami Chromium. Jedynie aktualizacje Canary i Dev udostępniane są niezależnie (choć mimo wszystko w ramach czasowych rozwoju danej wersji).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-edge-86-is-out-for-everyone-with-a-bunch-of-improvements

Polecamy również w kategorii Edge