Microsoft Edge - najlepsza przeglądarka dla graczy? Sprawdzamy nowe funkcje

Microsoft Edge - najlepsza przeglądarka dla graczy? Sprawdzamy nowe funkcje

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:31
23.06.2022
867 wyświetleń

Często słyszy się o najlepszym X dla graczy, jednak jest to mocno relatywne określenie. Stosuje je również Microsoft w odniesieniu do swojego systemu (dawniej Windows 10, teraz Windows 11) i przeglądarki. Na poparcie swojej tezy gigant podaje szereg wbudowanych w Edge funkcji gamingowych, którym dziś przyjrzymy się bliżej.

Według danych Microsoftu na świecie są ponad 3 miliardy graczy, czyli prawie połowa populacji. Określić tak również można 2/3 Amerykanów. 75% gospodarstw domowych w USA ma przynajmniej jednego gracza, a oglądanie gameplayów online jest tak samo popularne, jak oglądanie sportu. W tym wszystkim duża jest zasługa Microsoftu jako twórcy systemu Windows, konsol i usług Xbox, a także wydawcy gier. To jednak nie wszystko. Gigant z Redmond jest też twórcą przeglądarki Microsoft Edge, która posiada szereg wbudowanych funkcji dla graczy. Oto najważniejsze z nich!

Nowa strona domowa stworzona dla graczy

Gamingowa strona domowa w Edge pozwala wejść do świata gier od razu po odpaleniu przeglądarki. Jest ona personalizowana zgodnie z zainteresowaniami użytkownika i zaprojektowana, aby łączyć go z zawartością, taką jak newsy, przewodniki, streamy na żywo, najlepsze momenty, zawody oraz nadchodzące i nowo wydane gry.

Po zalogowaniu na konto Xbox zyskujemy tu również łatwy dostęp do biblioteki Xbox Game Pass, w tym do ostatnio uruchamianych tytułów i powiązanej zawartości. Jeśli oprócz tego mamy subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate, możemy uruchamiać gry w chmurze bezpośrednio w przeglądarce.

Żywsza i wyraźniejsza grafika dzięki Clarity Boost

Wysokiej jakości, wyraźna i realistyczna grafika to jeden z kluczowych czynników wpływających na jakość doświadczenia w większości gier. W uzyskaniu takiego efektu z pewnością pomoże funkcjonalność Clarity Boost, ekskluzywna funkcja w Microsoft Edge, która rozszerza wrażenia wizualne z grania w Xbox Cloud Gaming.

Clarity Boost

Clarity Boost to rozszerzenie stosujące upscaling, dzięki któremu obraz w streamowanych grach jest wyraźniejszy, gdy gramy w Edge na Windows 10 i 11. Używa on ulepszeń skalowania po stronie klienta i pozwala cieszyć się najlepszą grafiką w najbardziej wymagających grach — niezależnie od tego, czy korzystamy z high-endowego PC, czy z budżetowego tabletu.

Wyższa wydajność podczas grania na Windows

Grając na PC, gracze chcą osiągać możliwie najwyższą wydajność, a to wymaga zmaksymalizowania zasobów obliczeniowych sprzętu. Poprzez nowy tryb wydajności w Microsoft Edge gry mogą uzyskiwać lepsze osiągi na Windows 10 i 11. Zasada jest prosta: kiedy uruchomiona jest gra, automatycznie zmniejsza się użycie zasobów przez Edge.

Tryb wydajności Edge

Dzięki trybowi wydajności nie musimy zamykać przeglądarki przed uruchomieniem gry, aby zwolnić cenne zasoby CPU i RAM. A gdy zamkniemy grę, Microsoft Edge opuści tryb wydajności i pozwoli kontynuować tam, gdzie ostatnio skończyliśmy.

Szybki dostęp do gier casualowych jednym kliknięciem

Kto z nas nie lubi umilić sobie czasu prostą grą logiczną czy zręcznościową w przerwie od pracy? Microsoft Edge umożliwia nam to bez wychodzenia z przeglądarki. Edge został zaprojektowany z myślą o wszystkich graczach, w tym tak zwanych casualowych, którzy grają okazyjnie w proste gry. W przeglądarce znajdziemy teraz dedykowane menu "Gry", które daje dostęp do casualowych i arcade'owych gier free-to-play.

W menu "Gry" znajdziemy też trochę Microsoftowej klasyki, wliczając w to Microsoft Solitaire, Microsoft Jewel, Microsoft Mahjong i Microsoft Edge Surf Game.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2022/06/23/welcome-to-the-best-browser-for-gamers/

Polecamy również w kategorii Edge