Microsoft Defender znów z najwyższą oceną w AV-Comparatives

Microsoft Defender znów z najwyższą oceną w AV-Comparatives

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:30
17.11.2022
758 wyświetleń

Microsoft Defender po kilku latach ze skutecznością na poziomie bliskim 100% przechodzi w ostatnich miesiącach różne wahania. W październiku wypadł najsłabiej w teście wydajności AV-Comparatives, a w sierpniu — również w AV-TEST. Najnowszy raport tej pierwszej organizacji znów jednak stawia antywirusa Microsoftu na piedestale, przyznając mu najwyższą ocenę trzech gwiazdek.

W najnowszym teście ochrony w świecie rzeczywistym przeprowadzonym przez AV-Comparatives i obejmującym październik pakiet chroniący Microsoftu wypadł już całkiem przyzwoicie. Zacznijmy od fałszywych alarmów ("false positives"), których generalnie im mniej podnosi program, tym lepiej. Microsoft Defender zaliczył ich 7, podczas gdy średnia wynosi 12, co stawia go na 6. miejscu.

AV-Comparatives 10.2022

Microsoft Defender uzyskał też w miarę dobry wskaźnik ochrony, bo wynoszący 99,5%. W miarę, ponieważ kilka antywirusów osiągnęło 100%, a sam produkt Microsoftu również utrzymywał się niegdyś na tym poziomie. Tym razem na 626 przypadków testowych Defender wykrył i zablokował 623. Po raz kolejny stawia go to na 6. miejscu.

AV-Comparatives 10.2022

Mimo że Defenderowi zabrakło trochę do doskonałości, to i tak znalazł w gronie najlepszych. Trzy gwiazdki zdobyły również produkty Avast, AVG, Avira, Bitdefender, G DATA, K7, Kaspersky, McAfee i VIPRE.

AV-Comparatives 10.2022

Z pełną treścią raportu można zapoznać się na stronie AV-Comparatives.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.av-comparatives.org/tests/real-world-protection-test-july-october-2022/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo