Menu kategorii
 • Microsoft Cloud PC na kolejnym wycieku. Gdzie można oglądać zapowiedź?

  Microsoft Cloud PC na kolejnym wycieku. Gdzie można oglądać zapowiedź?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:51
  12.07.2021
  1158 wyświetleń

  Microsoft Cloud PC, czyli chmurowa wersja Windowsa, dostępna przez przeglądarkę, staje się coraz bardziej realna. Dziś ukazał się kolejny przeciek z wideo promocyjnego, które najpewniej zobaczymy już w najbliższą środę, czwartek albo piątek. W tych dniach bowiem Microsoft poprowadzi jedną z największych swoich dorocznych konferencji — Inspire. Co można wywnioskować z wyciekłego materiału i o co dokładnie chodzi z tym wydarzeniem?

  Informacje na temat Microsoft Cloud PC pojawiają się w Sieci od wielu lat, chociaż nie wszystkie dotyczą tego samego produktu. W tej konkretnej ofercie nie chodzi o klasyczną maszynę wirtualną w Azure ani Windows Virtual Desktop (czyli od niedawna Azure Virtual Desktop). Cloud PC oczywiście nadal opiera się na Azure, jednak jego charakter jest wyjątkowy. Według zebranych pogłosek miałoby to działać na zasadzie Desktop as a Service, gdzie system uruchamiany w chmurze miałby być dostarczany firmom, które potrzebują wyższego bezpieczeństwa i roamingu pulpitów albo które nie mogą albo nie chcą upgrade'ować swoich urządzeń, aby spełniały wymogi Windows 11. Bardziej wyjątkowe jest jednak to, że system miałby być udostępniany poprzez przeglądarkę, a nowy przeciek tylko to potwierdza!

  Jeśli przyjrzeć się bliżej poniższemu zrzutowi ekranu, to można zauważyć, że zawartość okna i paska kart w przeglądarce została rozmyta, a pulpit prawdopodobnie został przysłonięty jednokolorowym prostokątem, ale nie do końca. przy krawędziach bocznych i dolnej widzimy gradient przechodzący od błękitu do fioletu, co może wskazywać na nowe tło ekranu.

  Zastanawiający jest z kolei pasek zadań, który wygląda jak ten z Windows 10, na co wskazuje między innymi przycisk Start ukazany w perspektywie, a nie płaski jak w Windows 11. Cloud PC będzie więc prawdopodobnie umożliwiał korzystanie z Windows 10, a po premierze — również z Windows 11.

  Daty tych ostatnich wycieków nie wydają się przypadkowe. Już bowiem w tę środę startuje Microsoft Inspire, który potrwa do piątku (14-16 lipca). Inspire to jeden z największych dorocznych eventów Microsoftu. W tym roku po raz drugi odbędzie się w formie online, a transmisję będzie można oglądać za darmo. Docelową grupą konferencji są partnerzy Microsoft, ale nie powinno zabraknąć ciekawych informacji także dla osób zainteresowanych technologią i zwykłych użytkowników. Link do streama pojawi się najpewniej w dniu konferencji na jej stronie.

  Pierwsza i zarazem najważniejsza sesja to keynote z Satyą Nadellą i innymi menadżerami z Microsoft, który odbędzie się w środę, w godzinach 17:30 — 18:15 czasu środkowoeuropejskiego letniego, który obejmuje również Polskę. Najważniejsze informacje z Insipire będziemy dla Was przekazywać na bieżąco, dlatego bądźcie wtedy z nami na CentrumXP!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-cloud-pc-teased-again/

  Polecamy również w kategorii Windows 365