Microsoft Authenticator powiadomi o podejrzanych działaniach na koncie Microsoft

Microsoft Authenticator powiadomi o podejrzanych działaniach na koncie Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:42
04.02.2019
1191 wyświetlenie

Microsoft Authenticator to aplikacja mobilna, która pozwala uczynić z telefonu dodatkowy składnik uwierzytelniający, aby poprawić ochronę konta Microsoft. Aplikacja ta jednak nie tylko jest warstwą ochronną samą w sobie, ale też może wysyłać nam powiadomienia, gdy na naszym koncie dochodzi do nietypowych zdarzeń.

Kiedy na koncie Microsoft będzie dochodziło do nietypowych, podejrzanych lub po prostu ważnych akcji, Microsoft Authenticator wyśle nam o tym powiadomienie. Z tego miejsca będziemy mogli podejrzeć aktywność na koncie i w razie potrzeby podjąć działanie, które pozwoli ochronić konto. Celem tych powiadomień jest podniesienie świadomości i pomoc użytkownikom w szybkim reagowaniu na niespodziewaną aktywność.

Microsoft Authenticator

Aby otrzymywać takie alerty, wystarczy pobrać aplikację z Google Play lub App Store (lub po prostu upewnić się, że zainstalowana wersja jest aktualna) i przypiąć do niej nasze osobiste konto Microsoft. Powiadomienia o nietypowych działaniach zaczniemy otrzymywać automatycznie. O jakie dokładnie działania chodzi? To między innymi zmiana hasła, dodanie nowego telefonu do listy adresów mailowych czy zalogowanie się z nowego urządzenia albo nietypowej lokalizacji.

Jeśli powiadomienie wzbudzi nasz niepokój, np. okaże się, że ktoś logował się na nasze konto z nieznanej nam lokalizacji (i nie byliśmy to my sami), możemy szybko podjąć akcję, np. zmienić hasło albo zaktualizować informacje kontaktowe w sprawie bezpieczeństwa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-authenticator-app-will-now-alert-you-on-unusual-actions-on-your-microsoft-account/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo