Microsoft Apps umożliwi połączenie z aplikacją Twój telefon

Microsoft Apps umożliwi połączenie z aplikacją Twój telefon

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:42
02.08.2018
0 komentarzy
1293 wyświetlenia

Aplikacja Your Phone (Twój telefon), której funkcjonalność będzie bardzo przydatna, jest właśnie testowana w Redstone 5. Pozwoli ona na połączenie naszego smartfona z systemem Windows 10 i odczytywanie powiadomień, wiadomości oraz szybkie przesyłanie zdjęć. Na chwilę obecną funkcje aplikacji ograniczono do zdjęć. Lecz padło sporo pytań o to, jaka aplikacja na Androidze będzie służyć do połączenia z Windows 10. Wiele typów wskazywało na Microsoft Launcher, lecz okazało się, że było to pudło.

Microsoft Apps Your Phone

Microsoft postanowił do tego celu wykorzystać aplikację Microsoft Apps, która jest swoistym sklepem w sklepie. Agreguje ona wszystkie aplikacje Microsoftu dostępne na Androidze. Nowa aktualizacja tej aplikacji do wersji 3.1.0 dodaje funkcję przesyłania zdjęć do PC. Opcja ta jest dostępna póki co tylko dla Insiderów testujących Redstone 5. Aplikację Microsoft Apps można pobrać ze Sklepu Google Play.

Jest to dosyć logiczny wybór, bo wprowadzenie tej opcji na przykład do Microsoft Launcher, mogłoby spotkać się ze sprzeciwem użytkowników. Przecież wielu z nich nie czuje potrzeby instalacji Microsoft Launcher i mają do tego oczywiste prawo. Znacznie zmniejszyłoby to ilość potencjalnych użytkowników aplikacji Twój telefon. Natomiast Microsft Apps to aplikacja dosyć neutralna. Instalując ją, nie jesteśmy zmuszeni do zmiany przyzwyczajeń i w gruncie rzeczy możemy ją zainstalować jedynie po to, by połączyć nasz telefon z Windows 10. Jednocześnie pod ręką będziemy mieć wszystkie aplikacje Microsoftu, dostępne w zasięgu kliknięcia. Jest to również na rękę gigantowi z Redmond. Wprowadzenie tej bardzo przydatnej funkcji synchronizacji z telefonem może przełożyć się również na wzrost ilości instalacji pozostałych aplikacji Microsoftu dostępnych w Sklepie Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-apps-app-for-android-updated-with-your-phone-support/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor