Menu kategorii
 • Microsoft Access w końcu dostał nową ikonę

  Microsoft Access w końcu dostał nową ikonę

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:43
  22.05.2019
  769 wyświetleń

  Pod koniec listopada Microsoft zaprezentował nowy zestaw ikon dla aplikacji Office i w ostatnich miesiącach zaczął go stopniowo wprowadzać na kolejne platformy. Niedawno gigant pokazał też nowe ikony plików (dokumentów) Office. Na pierwszy plan wysunęły się te bardziej lotne aplikacje, takie jak Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive czy Teams, ale jakoś do tej pory zapomniano o Microsoft Access. Jego odświeżona ikona wreszcie wyłoniła się z otchłani niebytu!

  Dla aplikacji pakietu Office jest to pierwsza zmiana ikon od 2013 roku, ale zgodnie ze stylem Fluent zmieniły się też ikony wielu innych produktów, jak choćby pomocnika aplikacji Twój telefon. W planach jest dalszy redesign, któremu prawdopodobnie zostanie poddana cała ikonografia Windows 10. Mimo wszystko dwie istotne aplikacje Office były dotychczas pomijane. I o ile nową ikonę Access dzisiaj poznaliśmy, o tyle Publisher wciąż pozostaje nietknięty.

  Microsoft Access

  Trochę ubogim (bo nie najlepszej rozdzielczości) zrzutem ekranu podzielił się portal Neowin. Według jego raportu nowa ikona Access jest już widoczna dla Office Insiderów. Czy dla wszystkich - tego nie wiadomo. Nie ma jednak wątpliwości, że wkrótce zobaczymy ikonę Access w dużo lepszej jakości. Czekamy też na nową ikonę Publishera, tak aby całe portfolio aplikacji ładnie ze sobą współgrało.

  Aktualizacja 23.05.2019: No i mamy nowe logo Accessa w pełnej krasie:

  Microsoft Access


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-access-finally-gets-a-new-icon-still-nothing-for-publisher

  Polecamy również w kategorii Office 365