Menu Start bez kafelków zadebiutowało w Windows 10 20H1

Menu Start bez kafelków zadebiutowało w Windows 10 20H1

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:52
24.07.2019
3171 wyświetlenie

Od paru miesięcy krążyły plotki o tym, że Microsoft zamierza zrezygnować z dynamicznych kafelków, które są znakiem rozpoznawczym Windows, zakorzenionym jeszcze w Windows Phone. Do tej pory nie wiadomo było dokładnie, jak mogłoby wyglądać pozbawione tego elementu menu Start. Oczywiście tę lukę starali się wypełnić różni projektanci interfejsów, ale też pojawiło się odwzorowanie tego, co jeden z redaktorów zobaczył w wewnętrznej dokumentacji firmy. Tajemnicę wyjawił tymczasem sam Microsoft, "przypadkowo" wypuszczając kompilację 20H1 dla wszystkich Insiderów.

Mowa tu o kompilacji 19847, która w rzeczywistości jest buildem Canary, niesprawdzonym przez Microsoft i nienadającym się do używania w normalnych warunkach. Instalacja jej była odradzana, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by jednak pobrać ją i przetestować na maszynie wirtualnej. Jak widać, opłaciło się. W kompilacji tej pojawiło się bowiem zupełnie nowe menu Start, już pozbawione kafelków!

Nowe menu Start

Oczywiście może to nie być ostateczna forma nowego menu Start, ale przynajmniej widzimy mniej więcej, jak będzie ono wyglądać. Do tej pory w Sieci pojawiały się różne koncepcje, z których część inspirowana był starszymi rozwiązaniami rodem z Windows 7 czy Windows XP. Tu jednak wygląda to inaczej. Skróty do aplikacji ułożone są w siatkę, a na górze znajduje się pasek wyszukiwania, co przypomina trochę interfejs Androida. W prawie niezmienionej formie pozostał lewy pasek z ikonami Zasilania, Ustawień itd.

Reklama

Menu Start może się jeszcze zmienić niejednokrotnie, choć już teraz widzimy, w jakim kierunku zamierza iść Microsoft. Być może w najbliższych dniach nowe menu trafi do Fast Ring, by mogli je w bezpieczny sposób przetestować wszyscy Insiderzy. A jak Wam podoba się ta zmiana? Dajcie nam znać w komentarzach!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/live-tiles-are-going-away-heres-the-new-start-menu-design/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach