Mapy Google będą informować o spóźnieniach autobusów

Mapy Google będą informować o spóźnieniach autobusów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:58
27.06.2019
591 wyświetlenie

Autobusy-widma spoza rozkładu, odjeżdżanie przed czasem, nieprzyjeżdżanie w ogóle i spóźnienia mimo braku korków to tylko niektóre atrakcje, które znają chyba wszyscy podróżujący komunikacją miejską. Patrząc na sam papierowy rozkład i porównując to z realną sytuacją, można zwyczajnie się pogubić. Kiedy jednak towarzyszy nam aplikacja śledząca lokalizację autobusu w czasie rzeczywistym, łatwiej to ogarnąć. Teraz pomogą nam w tym Mapy Google.

Mapy Google

Google Maps zostały wyposażone w dwie nowe funkcje, pomagające nam lepiej zaplanować podróż i zyskać większy jej komfort. Pierwszą z nich są opóźnienia autobusów w czasie rzeczywistym. Kiedy planujemy ważne spotkanie czy wizytę u lekarza, zwykle patrzymy na rozkład jazdy. Niestety, nie zawsze biorą one pod uwagę aktualne warunki na drodze, a to prowadzi do niepotrzebnego stresu. By to rozwiązać, Google uruchamia podgląd opóźnień autobusów na żywo w miejscach, które nie mają informacji na żywo od lokalnych agencji przewozowych. Dzięki temu z Map Google dowiemy się, czy autobus się spóźni, jak duże będzie opóźnienie i ile zajmie nam podróż, biorąc pod uwagę natężenie ruchu. Poza tym zobaczymy lokalizację autobusu na mapie.

Reklama

Drugą nowością jest prognoza zatłoczenia w środkach komunikacji zbiorowej. Na podstawie wcześniejszych przejazdów Mapy Google będą prognozować, jaki tłok może panować w autobusie, pociągu lub metrze. Pozwoli to nam podjąć świadomą decyzję, czy wolimy się pocisnąć, czy może poczekać trochę dłużej.

Funkcje te Google udostępnia od dziś w aplikacji na Androida i iOS. Działają one w 200 miastach na całym świecie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/google-maps-is-launching-live-traffic-delays-for-buses/

Polecamy również w kategorii Google