Magiczny Kwadrant Gartnera: SharePoint liderem wśród Content Services Platforms

Magiczny Kwadrant Gartnera: SharePoint liderem wśród Content Services Platforms

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:28
11.10.2017
0 komentarzy
2569 wyświetleń

Content (treści/zawartość) to jeden z najważniejszych zasobów każdej organizacji, odzwierciedlający jej wiedzę i procesy. Sposoby tworzenia, zarządzania, współpracy i udostępniania treści przeszły drastyczną ewolucję od klasycznych systemów zarządzania treścią przedsiębiorstwa (ECM) do usług dynamicznych. Takim narzędziem jest SharePoint należący do pakietu Office 365. Został on właśnie oznaczony jako lider w Magicznym Kwadrancie Gartnera w kategorii Content Services Platforms, czyli platform usługowych zorientowanych na treści.

Jak twierdzi Gartner, "platformy usługowe zorientowane na treści są kolejnym poziomem w zarządzaniu contentem przedsiębiorstwa, odzwierciedlając przejście od samostanowiących systemów i repozytoriów w kierunku otwartych serwisów". W tej kategorii Gartner wyszczególnił tylko trzech liderów. Jednym z nich jest SharePoint, który ponadto cechuje się najwyższymi możliwościami wykonawczymi (ability to execute). Według danych udostępnionych przez Microsoft blisko 300 tysięcy organizacji posiada SharePoint i OneDrive w pakiecie Office 365, w tym 85% przedsiębiorstw z listy Fortune 500. Aktywni użytkownicy stanowią ponad 90% klientów, a rozmiary danych przechowywanych w SharePoint Online wzrosły w ciągu ostatniego roku o 250%.

SharePoint w Magicznym Kwadrancie Gartnera

W odróżnieniu od pozostałych komunikatów o produktach Microsoft w Magicznym Kwadrancie tym razem do sieci nie trafiły listy mocnych i słabych stron danej usługi. Dotarliśmy jednak do wyjaśnienia, które opublikował Gartner: "SharePoint jest mocno zintegrowany z Microsoft Office i Microsoft OneDrive dla Firm w ramach platformy produktywnej Office 365. Bezproblemowa integracja z nowo powstałymi aplikacjami Microsoftu opartymi na chmurze, takimi jak Teams, Flow i Microsoft Graph, oznacza bogatsze, zespołowe i zorientowane na wgląd produktywne scenariusze użytkowe. Microsoft jest dobrym wyborem dla klientów z głębokimi inwestycjami w produktywność i przetwarzanie biznesowe Microsoftu. Ten Magiczny Kwadrant zastępuje wycofany MQ Enterprise Content Management".

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nagrodzonej platformie, zapraszamy do naszego niedawnego artykułu: SharePoint Online - wprowadzenie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/en-us/2017/10/10/microsoft-sharepoint-recognized-as-a-leader-in-gartner-magic-quadrant-for-content-services-platforms/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor