Menu kategorii
 • MSCONFIG

  MSCONFIG

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  21.06.2006
  210675 wyświetleń

  Wraz z Windows XP dostarczane jest Narzędzie konfiguracji systemu. Jest to aplikacja posiadająca bardzo duże możliwości. Za jej pomocą możemy dostrajać zaawansowane funkcje systemu. Jest również przydatna przy konfigurowaniu sposobu uruchomienia Windows XP. My zajmiemy się tylko jedną częścią tego narzędzia. Mianowicie za jego pomocą w prosty sposób ograniczymy programy, które ładują się do pamięci podczas uruchamiania systemu.

  Kliknijmy kolejno w Start oraz Uruchom. W oknie, które pojawi się wpiszmy komendę msconfig. Na ekranie pojawi się kolejne okno, które posłuży nam do zmian ustawień. Kliknijmy w zakładkę Uruchamianie. Przedstawiona tu lista informuje nas jakie programy włączają się przy starcie systemu. Właśnie w tym miejscu możemy deaktywować ich autostart. W tym celu odznaczmy opcje przy aplikacjach, które nie powinny ładować się przy uruchamianiu Windows XP. Możemy wykorzystać przycisk Wyłącz wszystkie jednak zaraz potem musimy odnaleźć wpis odpowiedzialny za zaporę ogniową oraz program antywirusowy i zaznaczyć go z powrotem. (w naszym przypadku program antywirusowy znajduje się w dolnej części listy).

  Nie bójmy się wyłączyć wszystkich (oprócz dwóch wymienionych powyżej) procesów. Jeżeli po ponownym uruchomieniu systemu nie będziemy mogli prawidłowo korzystać z jakiejś aplikacji możemy powrócić do tego okna i przywrócić poprzednie ustawienia.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Przyspieszanie systemu