Łatwe tworzenie mobilnych aplikacji Mixed Reality z Microsoft Power Apps

Łatwe tworzenie mobilnych aplikacji Mixed Reality z Microsoft Power Apps

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/3/2020, 2:07 PM

Liczba odsłon: 2349

Power Apps to platforma umożliwiająca łatwe tworzenie profesjonalnych aplikacji — teraz także tych zorientowanych na rzeczywistość mieszaną. Używana jest przez tysiące organizacji do digitalizowania i automatyzowania istniejących procesów biznesowych. Sporą zaletą jest podejście low-code oraz no-code, czyli zminimalizowanie bądź całkowite wyłączenie potrzeby pisania kodu. Teraz, gdy w użyciu są miliony urządzeń mobilnych gotowych na rzeczywistość rozszerzoną, każdy twórca aplikacji może do nich dotrzeć dzięki Power Apps. Pozwoli to digitalizować przepływy pracy w przestrzeni fizycznej na nowe, innowacyjne sposoby, z użyciem znanych narzędzi.

Możliwości na styku Power Apps i Mixed Reality pozwalają między innymi:

  • Oszacować przestrzeń, nim zacznie się praca. Gdy pracujemy w świecie rzeczywistym, musimy brać pod uwagę przestrzeń fizyczną. Power Apps pozwoli teraz użyć modeli 3D wirtualnych reprezentacji wolumetrycznych, aby sprawdzić, czy odstępy między obiektami są wystarczająco duże, czy produkt zmieści się w przygotowanym dla niego miejscu oraz jak jego umieszczenie wpłynie na wygląd otoczenia.
  • Mobilne aplikacje AR/MR

  • Wykonywać pomiary. Gdy nasz rodzaj pracy wymaga zrozumienia wymiarów świata fizycznego, będziemy mogli wykorzystać linearne bądź wolumetryczne pomiary bezpośrednio w Power App. Wyników tych można użyć w zautomatyzowanych procesach lub zapisać w źródle danych.
  • Mobilne aplikacje AR/MR

  • Komunikować się lepiej z modelami 3D. Jeśli potrzebujemy zwizualizować, jak produkt będzie wyglądać w przestrzeni, możemy wprowadzić modele 3D do Power Apps. Common Data Service pozwala przechowywać je jako natywne typy danych (podobnie jak obrazy) lub użyć łączników danych, by pozyskiwać modele z innych źródeł, takich jak SharePoint i OneDrive. Użytkownicy aplikacji będą mogli przeglądać i dokonywać interakcji z modelami 3D, umieszczać je w realnym otoczeniu i robić zdjęcia scen, by udostępniać je innym.
  • Mobilne aplikacje AR/MR

  • Komunikować się lepiej z modelami 2D. Nie masz modeli 3D? Żaden problem. Nie są one jedynym sposobem na korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej. Tradycyjne obrazy, takie jak jpg i png, także można umieszczać w świecie rzeczywistym, by pomagały zwizualizować wygląd produktu w przestrzeni.
  • Mobilne aplikacje AR/MR

Wszystkie opisane wyżej możliwości zostaną oddane do użytku w wersji zapoznawczej w maju. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o PowerApps, sprawdźcie nasze poradniki na jego temat!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia