Korzystanie z funkcji Aero Shake, Aero Peek oraz Snap

Korzystanie z funkcji Aero Shake, Aero Peek oraz Snap

 Andrzej Stolarczyk
Andrzej Stolarczyk
00:00
25.10.2009
6 komentarzy
15198 wyświetleń

Interfejs Aero Glass to nie tylko nowoczesny wygląd. Jest to też szereg funkcji, które uprzyjemniają pracę i zwiększają komfort korzystania z systemu Windows 7. W porównaniu do systemu Windows Vista, w Siódemce zostały dodane funkcje Aero Shake, Aero Peek oraz Aero Snap. Do czego służą?

Aero Shake

Czasami zdarza się, że potrzebujemy mieć aktywne tylko jedno okno np. Eksploratora Windows. Na pulpicie znajdują się inne (nie potrzebne okna). Czy powinniśmy pozamykać je wszystkie lub kolejno zminimalizować? Nie. Dzięki Aero Shake można bardzo szybko rozwiązać ten problem. Jedyne co musimy zrobić, to przytrzymać okno (tak jak byśmy je przeciągali) i "zatrząść" nim. Wszystkie pozostałe okna zostaną zminimalizowane. Analogicznie postępujemy żeby cofnąć ich minimalizację.

Aero Shake

Aero Peek

Wielu z nas korzysta z gadżetów na pulpicie. Może to być sprawdzanie pogody, jakiś zegar lub informacja o aktualnie odtwarzanym utworze. Jednak gadżety znajdują się pod innymi oknami. Może to przeszkadzać, jeśli chcemy szybko sprawdzić jaka będzie jutro pogoda. W systemie Windows 7 nie jest to już problem, dzięki Aero Peek. Wystarczy najechać kursorem na prostokąt znajdujący się (domyślnie) w prawym dolnym rogu ekranu (obok zegara). Wszystkie okna staną się "szklane" i ujrzymy nasz pulpit wraz z wszystkimi gadżetami.

Aero Peek

Aero Snap

Chcemy przenieść jakiś plik z jednego folderu do drugiego? Zazwyczaj, wystarczy otworzyć dwa okna Eksploratora Windows i przeciągnąć plik z jednego do drugiego. Niby nic trudnego, jednak w Windows 7 można to zrobić wygodniej. Wystarczy przeciągnąć jedno okno do lewego brzegu ekranu, a drugie do prawego. Ich rozmiar będzie odpowiednio dopasowany, dzięki czemu nie musimy już nic ustawiać. Przeciągając okno do górnego brzegu, okno zostanie zmaksymalizowane.

Aero Snap


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Nowy Eksplorator w Windows 7

Komentarze

 • Jany 09:23 27.10.2009

  logo windows + spacja = aero peek

 • Oskar 22:42 01.11.2009

  Używam już tego systemu już jakiś czas, i nie miałe pojęcia, o tych opcjach.

 • PK 20:17 02.11.2009

  Mam pomysł do Windows8: potrząsając w pionie za górną belkę okna niech im znikną obramowania. ... Że niby po co?  Przecież jakież to nowoczesne !

 • Kuba PL 20:50 03.11.2009

  świetny pomysł. Ogólnie Windows 7 jest super [img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif[/img]

 • Robert_70 14:20 04.12.2009

  Witam Nigdy nie myślałem że tak szybko polubię opcje jakie daję nowy Win 7 . Już myślałem że xp będzie zawsze ale to dobrze że się pomyliłem[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif[/img]

 • Adi 12:56 29.03.2010

  Tylko Aero Snap mi się przydaje. Ogólnie W7 jest sukcesem.

Skomentuj

Autor