Menu kategorii
 • Korzystanie z funkcji Aero Shake, Aero Peek oraz Snap

  Korzystanie z funkcji Aero Shake, Aero Peek oraz Snap

   Andrzej Stolarczyk
  Andrzej Stolarczyk
  00:00
  25.10.2009
  19843 wyświetlenia

  Interfejs Aero Glass to nie tylko nowoczesny wygląd. Jest to też szereg funkcji, które uprzyjemniają pracę i zwiększają komfort korzystania z systemu Windows 7. W porównaniu do systemu Windows Vista, w Siódemce zostały dodane funkcje Aero Shake, Aero Peek oraz Aero Snap. Do czego służą?

  Aero Shake

  Czasami zdarza się, że potrzebujemy mieć aktywne tylko jedno okno np. Eksploratora Windows. Na pulpicie znajdują się inne (nie potrzebne okna). Czy powinniśmy pozamykać je wszystkie lub kolejno zminimalizować? Nie. Dzięki Aero Shake można bardzo szybko rozwiązać ten problem. Jedyne co musimy zrobić, to przytrzymać okno (tak jak byśmy je przeciągali) i "zatrząść" nim. Wszystkie pozostałe okna zostaną zminimalizowane. Analogicznie postępujemy żeby cofnąć ich minimalizację.

  Aero Shake

  Aero Peek

  Wielu z nas korzysta z gadżetów na pulpicie. Może to być sprawdzanie pogody, jakiś zegar lub informacja o aktualnie odtwarzanym utworze. Jednak gadżety znajdują się pod innymi oknami. Może to przeszkadzać, jeśli chcemy szybko sprawdzić jaka będzie jutro pogoda. W systemie Windows 7 nie jest to już problem, dzięki Aero Peek. Wystarczy najechać kursorem na prostokąt znajdujący się (domyślnie) w prawym dolnym rogu ekranu (obok zegara). Wszystkie okna staną się "szklane" i ujrzymy nasz pulpit wraz z wszystkimi gadżetami.

  Aero Peek

  Aero Snap

  Chcemy przenieść jakiś plik z jednego folderu do drugiego? Zazwyczaj, wystarczy otworzyć dwa okna Eksploratora Windows i przeciągnąć plik z jednego do drugiego. Niby nic trudnego, jednak w Windows 7 można to zrobić wygodniej. Wystarczy przeciągnąć jedno okno do lewego brzegu ekranu, a drugie do prawego. Ich rozmiar będzie odpowiednio dopasowany, dzięki czemu nie musimy już nic ustawiać. Przeciągając okno do górnego brzegu, okno zostanie zmaksymalizowane.

  Aero Snap


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Nowy Eksplorator w Windows 7