Kontroler i zestaw słuchawkowy Xbox w edycji specjalnej na 20. rocznicę

Kontroler i zestaw słuchawkowy Xbox w edycji specjalnej na 20. rocznicę

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:22
07.10.2021
1351 wyświetlenie

W tym roku Xbox świętuje swoje 20 urodziny. Pierwsza konsola z tej marki trafiła na rynek w 2001 roku, a potem to już popłynęło! Okrągła rocznica to dla Microsoftu okazja do wielu działań promocyjnych, z których część zaczęła się w maju, a reszta będzie trwać do końca roku. Jedną z takich akcji jest wydanie kontrolera bezprzewodowego i zestawu słuchawkowego w specjalnej edycji.

Choć o dwudziestce na karku Microsoft przypomina od kilku miesięcy, to dokładna data przypada na 15 listopada. I dokładnie tego dnia ukażą się aż dwa akcesoria związane z tą rocznicą i przywołujące nieco klimat z 2001 roku. Spokojnie, nie chodzi tu o masywny kontroler Duke, który jest raczej ciekawostką dla fanów retro, ale o zupełnie nowoczesny sprzęt. Nawiązuje on do estetyki Y2K, kiedy przezroczyste obudowy robiły furorę, ale też do początków Xboksa z typowym dla tej marki kolorem ciemnozielonym.

Uczcij 20 lat konsoli Xbox, zaopatrując się w kontroler bezprzewodowy Xbox w wersji specjalnej na 20. rocznicę dostępny w klasycznej czerni z zielonymi akcentami nawiązującymi do początków konsoli. A to jeszcze nie wszystko. Powróć do przeszłości: kolory kontrolera — zielony i przejrzysta czerń — nawiązują do przejrzystej zieleni pierwszej konsoli Xbox. Przejrzysta czarna powierzchnia pozwala dostrzec srebrne detale we wnętrzu kontrolera symbolizujące 20 lat promowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w urządzeniach Xbox.

Kontroler posiada wszystkie standardowe, nowoczesne funkcje Kontrolera bezprzewodowego Xbox. Zmiany w designie to m.in. zielony kolor akcentu, którym wyróżniono przycisk Xbox, tylne uchwyty, a także podświetlenie pada kierunkowego.

Zielone akcenty i półprzezroczysta obudowa cechują również zestaw słuchawkowy stereo. Poza tym słuchawki działają tak samo jak Xbox Stereo Headset wydany w tym roku.

Zapewnij sobie głośny i wyraźny dźwięk w grach dzięki zestawowi słuchawkowemu do konsoli Xbox w wersji specjalnej na 20. rocznicę. Słuchawki są dostępne w klasycznej czerni z zielonymi akcentami nawiązującymi do początków konsoli. A to jeszcze nie wszystko. Powróć do przeszłości: zielony mikrofon pałąkowy, zielone oznaczenia „L” i „R” wewnątrz nauszników i prześwitujące czarne tarcze słuchawek nawiązują do przejrzystej zieleni pierwotnej konsoli Xbox.

Zestaw słuchawkowy stereo do konsoli Xbox w wersji specjalnej na 20. rocznicę

Nowe akcesoria są już dostępne w przedsprzedaży w polskim Microsoft Store:

Chcesz dowiedzieć się o pozostałych akcjach w tym roku i poznać historię Xboksa? Sprawdź nasz artykuł:
Xbox zaczyna świętować swoje 20 urodziny!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/10/07/celebrate-20-years-of-play-with-20th-anniversary-hardware/

Polecamy również w kategorii Xbox