Menu kategorii
 • Kontrola wersji aplikacji

  Kontrola wersji aplikacji

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  00:00
  13.03.2018
  887 wyświetleń

  Podczas tworzenia i zarządzania aplikacjami może dojść do sytuacji, kiedy zapiszemy i opublikujemy wersję zawierającą błędy, przez które dany program będzie działał niepoprawnie lub nie będzie można go uruchomić. Będąc administratorem aplikacji usługi PowerApps i zapisując je w chmurze, mamy dostęp do historii wprowadzonych zmian. Dzięki temu w razie potrzeby możemy zapoznać się z działaniem starszych wersji i przywrócić tę stabilną oraz pozbawioną błędów. W tym poradniku omówimy, jak to zrobić.

  1. Otwieramy witrynę web.powerapps.com.
  2. Logujemy się do usługi poświadczeniami naszego konta Office 365.
  3. Z poziomu panelu nawigacyjnego przechodzimy do kategorii Aplikacje.
  4. Na liście aplikacji odnajdujemy potrzebny nam element i przechodzimy do widoku szczegółowego, klikając menu opcji dodatkowych oznaczone wielokropkiem i klikamy pozycję Szczegóły.
  5. Menu opcji dodatkowych aplikacji

  6. Przechodzimy do kategorii Wersje.

  W tym miejscu możemy zapoznać się z aktualnie opublikowaną wersją aplikacji. Dostępne tu informacje to numer wersji, data i godzina modyfikacji, imię i nazwisko osoby edytującej program, numer wersji usługi PowerApps, status publikacji oraz komentarze. Dostępne akcje to przywrócenie wybranej wersji programu oraz usunięcie. Co zrobić, aby przywrócić daną wersję aplikacji?

  Lista wersji aplikacji

  1. Na liście wersji odnajdujemy odpowiadającą nam pozycję.
  2. Klikamy polecenie Przywróć.
  3. W nowym oknie musimy potwierdzić chęć przywrócenia wersji. Jesteśmy też informowani, że przywrócona wersja zostanie zapisana na liście jako kolejna pozycja. Ponownie klikamy polecenie Przywróć.
  4. Przywracanie wersji aplikacji

  5. Przywróca wersja aplikacji musi zostać jeszcze opublikowana. Przy nowej pozycji na liście klikamy polecenie Opublikuj tę wersję.
  6. Przywracanie wersji aplikacji

  7. Potwierdzamy chęć opublikowania przywróconej wersji, ponownie klikając polecenie Opublikuj tę wersję.

  Po krótkiej synchronizacji danych w firmowej chmurze przywrócona wersja aplikacji staje się dostępna dla współpracowników, którym program został wcześniej udostępniony.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii PowerApps