Menu kategorii
 • Konfiguracja serwera

  Konfiguracja serwera

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  07.03.2006
  21239 wyświetleń

  Jeżeli już połączyliśmy wszystkie komputery za pomocą przewodów, musimy skonfigurować połączenia na nich tak aby systemy widziały się nawzajem. Nie wystarczy bowiem fizyczne połączenie maszyn. Musimy poinformować Windows XP o tym, że sieć jest dostępna i można z niej korzystać.

  Zacznijmy od ustawień, komputera który będzie naszym serwerem czyli ten, który posiada bezpośrednie połączenie z Internetem. Otwieramy Panel sterowania a następnie Połączenia sieciowe. Teraz klikamy na odnośnik Konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie, który znajduje się po lewej stronie w sekcji Zadania sieciowe. W ten sposób uruchomimy kreatora. Przez pierwsze dwa okna przechodzimy klikając przycisk Dalej. W trzecim zaznaczamy pierwszą opcję czyli pozycję, której pierwsze zdanie brzmi: Ten komputer łączy się bezpośrednio z Internetem.

  W kolejnym oknie zaznaczamy połączenie odpowiedzialne za łączność z Internetem. Będzie to połączenie za pomocą, którego ten system nawiązywał łączność. Zazwyczaj jednak komputer sam wykrywa, odpowiednie połączenie a my musimy tylko nacisnąć przycisk Dalej. W następnym oknie nadajemy nazwę naszemu komputerowi, a w kolejnym nazwę grupy roboczej. Należy zapamiętać nazwę to ustawienie ponieważ będziemy musieli wpisać takie samo w pozostałych komputerach. My naszej grupie nadaliśmy nazwę DOM.

  Po przejściu dwóch kolejnych okien nastąpi włączanie komputera do sieci. Może to potrwać kilka minut.

  W ostatnim oknie mamy zdecydować czy chcemy Utworzyć dysk konfigurowania sieci. Jest on potrzebny dla systemów innych niż Windows XP dlatego też zaznaczamy opcję ostatnią i opuszczamy kreatora.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Konfiguracja sieci