Menu kategorii
 • Konfiguracja Zone Alarm

  Konfiguracja Zone Alarm

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  05.07.2006
  19748 wyświetleń

  Po zainstalowaniu aplikacji i wymuszonym restarcie systemu. Program będzie uruchamiał się przy starcie Windows XP. Informuje nas o tym ikonka znajdująca się koło zegarka. Na pewno podczas pierwszego uruchomienia środowiska w prawym dolnym rogu pojawi się dymek informujący nas o próbie dostępu programu svchost.exe do Internetu. Jest to jeden ze składników systemu dlatego zaznaczamy opcję Remember this setting oraz przycisk Allow. Postępując w ten sposób pozwalamy programowi na dostęp do sieci oraz zapamiętujemy tą decyzję, dzięki czemu nie będziemy już pytani więcej o tą aplikację.

  Z innymi programami postępujemy tak samo. Jeżeli jakaś aplikacja będzie starała się uzyskać dostęp do Internetu Zone Alarm wyświetli dymek z pytaniem o pozwolenie. Jeżeli narzędzie uruchomiliśmy świadomie np. jest to program do ściągania muzyki, klient irc'a lub Gadu-Gadu pozwalamy na dostęp do pajęczyny. Jeżeli nie znamy aplikacji odmawiamy.

  Klikając na ikonkę Zone Alarm znajdującą się koło zegarka wywołujemy okno firewall'a. W sekcji Program Control na zakładce Programs możemy zobaczyć jakie narzędzia mają dostęp do Internetu. Tam również możemy modyfikować tą listę.

  Klikając na przycisk kłódki znajdujący się u góry okna, odcinamy nasz komputer od światowej sieci blokując jakąkolwiek możliwość ataku.

  W czasie pracy z programem na pewno w postaci dymka zostanie wyświetlony komunikat o próbie ataku na nasz komputer. Będziemy zaskoczeni ilością tych informacji. Jednak nie należy się tym przejmować, tylko cieszyć że system je zablokował. Aby nie być już więcej męczonym tymi informacjami zaznaczamy opcję zapamiętującą odpowiedź i przycisk OK.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zagrożenia sieciowe