Konferencja Surface lada moment, a Microsoft podgrzewa atmosferę nowym patentem

Konferencja Surface lada moment, a Microsoft podgrzewa atmosferę nowym patentem

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:07
13.09.2019
1191 wyświetlenie

Ostatnio pisaliśmy o kolejny, opublikowanym przez Microsoft patencie na urządzenie z podwójnym ekranem. Patent ten dotyczył głównie zawiasu i magnetycznego zaczepu, który trzymałby obie połówki złączone. Dziś udostępniono następny ciekawy patent, który ponownie odnosi się do kwestii zawiasu. Ryciny w nim zawarte są bardzo szczegółowe i dają pogląd na to, jak może wyglądać taki zawias zaprojektowany przez Microsoft.

Tego typu mechanizmy to teraz gorący temat z powodu wielkiego powrotu Samsunga Galaxy Fold. Urządzenie trafiło już w ręce testerów i kilku z nich postanowiło rozebrać tego smartfona, sprawdzając, jak zbudowany jest właśnie mechanizm zawiasu. Projekt Microsoftu, który jest przecież specjalistą od wszelkiego rodzaju wymyślnych zawiasów (Surface Pro, Surface Book czy Surface Studio), wygląda bardzo podobnie. Są to de facto dwa zawiasy, po jednym na każdą połówkę urządzenia.

Centaurus Patent

Składane smartfony przynajmniej na razie nie mogą być tak smukłe jak gazeta, bo ekran pomimo swojej elastyczności nie może złożyć się całkiem na płasko. Musi mieć odpowiednie miejsce, by się "zawinąć" bez całkowitego łamania. Dlatego też przestrzeń łącząca dwie połówki musi być odpowiednio szeroka. Z tego też wynika obecność dwóch zawiasów i łączącego je "pomostu", na którym ekran się składa bez ryzyka pęknięcia.

Choć patenty nie oznaczają w zasadzie nic ponad fakt, że Microsoft po prostu pracuje nad takim rozwiązaniem, to częstotliwość ich pojawiania się tuż przed październikową konferencją Surace może być zastanawiająca. Wszystko wyjaśni się już 2 października. Wtedy też, obok Surface Pro 7, możemy zobaczyć też realizację Projektu Centaurus. Oby!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.thurrott.com/hardware/216153/microsoft-patent-details-hinge-design-for-dual-screen-surface-device

Polecamy również w kategorii Surface