Kolejne opóźnienie. Android 11 trafi na Surface Duo dopiero w styczniu 2022 roku?

Kolejne opóźnienie. Android 11 trafi na Surface Duo dopiero w styczniu 2022 roku?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:33
29.12.2021
2057 wyświetleń

Pierwsi użytkownicy flagowych smartfonów zaczynają właśnie dostawać aktualizację do Androida 12, natomiast posiadacze 1. generacji Surface Duo nadal czekają na Androida 11. Według wcześniejszych zapewnień Microsoftu uaktualnienie miało nadejść do końca tego roku. Nic jednak nie wskazuje na to, by firma miała się uwinąć w pozostałe 2 dni. Najnowszy raport wskazuje dopiero na styczeń.

Wydany w tym roku Surface Duo 2 od razu startował z Androidem 11, ale pierwsza wersja smartfona, która pojawiła się w sprzedaży w zeszłym roku, nadal działa z Androidem 10. Trochę niepokojące jest to, że uaktualnienie do Androida 11 było ponoć planowane na lato tego roku, a później na grudzień, i nic z tego nie wyszło. Nadal zobowiązujemy się dostarczać aktualizacje Surface Duo i pracujemy nad udostępnieniem Androida 11 istniejącym klientom przed końcem tego roku — mówił we wrześniu rzecznik Microsoftu. Najnowsza, nieoficjalna wersja mówi o aktualizacji w przyszłym miesiącu.

W ostatnim podcaście Windows Central wspomniano o tym, że kompilacje Androida 11 są od jakiegoś czasu hostowane przez pracowników Microsoftu na egzemplarzach Surface Duo przeznaczonych do użytku wewnętrznego. Zac Bowden ujawnił też, że najprawdopodobniej ostateczna wersja (na Surface Duo działa niestandardowa wersja Androida) została również wysłana do Google, ale ze względu na jego zasady wersja ta musi zostać zweryfikowana przed dostarczeniem na urządzenia konsumenckie. Święta, Nowy Rok i urlopy w Google i Microsoft miały doprowadzić do opóźnienia w weryfikacji, stąd przełożenie terminu na styczeń.

Microsoft zobowiązał się do przynajmniej 3-letniego wsparcia dla Surface Duo, jednak póki co użytkownicy nie otrzymali jeszcze ani jednej aktualizacji, nie licząc własnych poprawek Microsoftu czy aktualizacji Microsoft Launchera. Właścicielom smartfona pozostaje chyba jedynie uzbroić się w cierpliwość.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/android-11-surface-duo-coming-january-2022

Polecamy również w kategorii Surface Duo