Klasyczny Skype pożyje trochę dłużej. Microsoft przywróci też brakujące funkcje

Klasyczny Skype pożyje trochę dłużej. Microsoft przywróci też brakujące funkcje

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:48
06.08.2018
1786 wyświetleń

Dobre wieści dla fanów klasycznego Skype'a. Microsoft odwołał plany odesłania wersji 7.0 na dożywotnią emeryturę z dniem 1 września. Na podstawie feedbacku (jak widać, przesyłanie opinii ma sens!) firma zdecydowała, że wsparcie dla starszej wersji komunikatora będzie jeszcze kontynuowane. Z klasycznym Skypem już raz się żegnaliśmy, ale użytkownicy stwierdzili, że to jeszcze nie czas na wcześniejszą emeryturę.

Skype 7.0

Na forum Microsoft Community, gdzie wcześniej padła wspomniana zapowiedź wygaszenia wsparcia, Skype Team opublikował aktualizację posta: "Na podstawie feedbacku klientów przedłużamy wsparcie dla Skype 7 (Skype Classic) na jakiś czas. Do tego czasu nasi klienci mogą kontynuować używanie klasycznego Skype". Nie wiadomo, co autorzy komunikatora mają na myśli, pisząc o "jakimś czasie", ani jak bardzo żarliwy feedback musiał to być. Możliwe, że aplikacja będzie działać przez dodatkowy miesiąc albo przez kilka miesięcy. Pewne za to jest, że fanów klasycznego doświadczenia Skype nie brakuje.

Microsoft poinformował też o "pracach nad wniesieniem wszystkich funkcji, o które prosiliście, do Skype 8". Chodzi tu o funkcje, z których Skype 8 został zwyczajnie w świecie ogołocony, a bez których nie mogli wyobrazić sobie życia bardziej zaawansowani użytkownicy. To choćby możliwość otwierania czatów w oddzielnych oknach czy personalizacja powiadomień, gdy kontakty stają się online/offline. Co więcej, nowa, wieloplatformowa aplikacja wydaje się cierpieć na te same przypadłości, które towarzyszą niedopracowanym aplikacjom UWP - w wydaniu pulpitowym wygląda jak napompowana apka mobilna zamiast jak coś, co zostało od początku zaprojektowane jako program dla PC.

Microsoft w porę się zreflektował i zrozumiał, że nadmierne uproszczenie Skype'a nie było dobrym pomysłem. Na szczęście firma nie szła w zaparte i pochyliła się nad prośbami użytkowników. Szef działu designu Skype i Outlook, Peter Skillman, opublikował nawet na Twitterze ankietę, w której pyta fanów o najczęściej używany przez nich interfejs:

Jest już zatem pewne, że Skype'a w wersji 8 fani starszych wersji przywitają (ponownie) już nieco cieplej, jako że wszystkie funkcje, które z jakichś powodów usunięto, zostaną przywrócone. I to się chwali.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://answers.microsoft.com/en-us/skype/forum/skype_newsms/skype-7-skype-classic-to-be-discontinued-soon/28c3578a-128c-40eb-a99b-f3985c925176

Polecamy również w kategorii Skype