Menu kategorii
 • Kilkadziesiąt nowości w Microsoft Teams. Sprawdź podsumowanie października

  Kilkadziesiąt nowości w Microsoft Teams. Sprawdź podsumowanie października

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:28
  29.10.2021
  1973 wyświetlenia

  Październik powoli dobiega końca. Był to wyjątkowo intensywny miesiąc z uwagi na dwie duże premiery: Windows 11 i Office 2021. Całkiem sporo działo się jednak również w Teams. W ciągu tego miesiąca na platformę trafiło blisko 30 nowych funkcji, a o najważniejszych z nich dowiecie się więcej w tym podsumowaniu.

  Spotkania

  Całkiem nowy Whiteboard w Microsoft Teams

  Microsoft Whiteboard w Teams został całkowicie przeprojektowany i wyposażony w ponad 40 nowych szablonów z możliwością dostosowania, możliwości wstawiania obrazów i kształtów oraz 8 nowych reakcji. Na interaktywną tablicę można wstawiać dokumenty, takie jak prezentacje PowerPoint, i dodawać adnotacje za pomocą 15 nowych kolorów pióra i zakreślacza.

  Microsoft Teams

  Transkrypcja na żywo w niezaplanowanych spotkaniach przy użyciu funkcji Meet Now i spotkań kanału

  Transkrypcja na żywo jest teraz dostępna dla spotkań nieplanowanych i spotkań kanału zespołu. W przypadku spotkań ad hoc można będzie pobrać transkrypcję z ekranu czatu po spotkaniu, a przypadku spotkań kanału — wyświetlić transkrypcję na karcie Nagrania i transkrypcje. Aby włączyć tę funkcję, należy się upewnić, że zasada "Zezwalaj na transkrypcję" jest włączona.

  Microsoft Teams

  Wsparcie dla prezentera w osobnych pokojach (Breakout Rooms)

  Organizator spotkania może teraz rozszerzyć na prezenterów zarządzanie osobnymi pokojami. Przejmując kontrolę z panelu zarządzania pokojami, wyznaczeni prezenterzy będą mogli wykonywać operacje jako menedżerowie lub organizatorzy spotkania, a także dołączać do pokoi jako menedżer osobnego pokoju. Tylko uczestnicy, którzy są oznaczeni jako prezentujący, mogą zostać wyznaczeni na menedżerów pokojów.

  Microsoft Teams

  Tworzenie osobnego pokoju przed spotkaniem i przydzielanie uczestników

  Organizatorzy mogą teraz skonfigurować Breakout Rooms i przypisywać uczestników przed rozpoczęciem spotkania za pomocą aplikacji desktopowej Teams. Pozwala ona zbiorczo tworzyć, dodawać i usuwać poszczególne pokoje, konfigurować opcje spotkań, dostosowywać ustawienia sesji, takie jak licznik czasu, i wstępnie przypisywać uczestników za pomocą opcji przypisywania ręcznego i automatycznego. W tej chwili do wstępnego przypisania będą dostępni tylko zaproszeni uczestnicy - do 300 uczestników.

  Microsoft Teams

  Tryb prezentera "Standout" w PowerPoint Live

  Tryb prezentera "Wyróżniający się" umożliwia nałożenie materiału wideo na slajd prezentacji PowerPoint podczas spotkania Teams. Środowisko działa zarówno w widoku prezentera, jak i w widoku pokazu slajdów programu PowerPoint. Wkrótce zostaną też dodane kolejne układy: "Reporter" i "Side-by-side".

  Microsoft Teams

  Połączenia

  Połączenia 1:1 w przeglądarce Safari

  Rozmowy jeden-na-jeden są już obsługiwane w Teams na Safari. Użytkownicy mogą inicjować połączenia 1:1 z innym użytkownikiem z aplikacji Rozmowy lub za pomocą przycisku Zadzwoń w nagłówku czatu 1:1.

  Ogólna dostępność Operator Connect w Teams

  Włączenie usług PSTN w Teams staje się prostsze i bezproblemowe dzięki ogólnej dostępności funkcji Operator Connect. Pozwala to przenieść istniejącą usługę PSTN operatora i numery telefonów z coraz większej listy operatorów (na grafice poniżej), a także oszczędzać na kosztach sprzętu i zarządzania.

  Microsoft Teams

  Szersza dostępność Calling Plans w Teams

  Dzięki planom telefonicznym Microsoft Teams można uczynić Microsoft swoim operatorem i świadczyć usługi PSTN swoim użytkownikom bez sprzętu lokalnego. Zasięg usługi rozszerzył się na 5 nowych rynków – Estonię, Łotwę, Litwę, Słowenię i Chorwację – co daje łącznie 33 rynki.

  Microsoft Teams

  Urządzenia

  Better Together do połączeń na telefonach i wyświetlaczach Teams

  Better Together pozwala urządzeniom Teams bezproblemowo integrować się z komputerem, zapewniając środowisko towarzyszące interakcji między urządzeniami, umożliwiając odbieranie połączeń, wyciszanie/wyłączanie wyciszenia oraz kończenie połączenia na urządzeniu lub kliencie Teams.

  Nowe certyfikowane urządzenia

  Microsoft zaprezentował nowe urządzenia certyfikowane do użycia z Teams: Jabra Evolve2 75 — najnowszy zestaw słuchawkowy do pracy hybrydowej; oraz Jabra PanaCast 50 — który umożliwia wszystkim uczestnikom spotkania zobaczenie zawartości tablicy, niezależnie od tego, czy fizycznie znajduje się w pomieszczeniu, czy też nie.

  Microsoft Teams

  Microsoft Teams

  Czat i współpraca

  Nadzorcy czatu mogą teraz usuwać wiadomości

  Microsoft Teams pozwala już organizatorom usuwać nieodpowiednie wiadomości innych osób na czacie. Może się to okazać bardzo przydatne podczas lekcji online i w innych scenariuszach. Szczegóły w naszym poprzednim artykule.

  Microsoft Teams

  Sugerowane odpowiedzi na czacie (EDU)

  Sugerowane odpowiedzi przedstawiają użytkownikom maksymalnie trzy rekomendowane odpowiedzi do wyboru w kontekście czatu. Funkcja będzie domyślnie włączona dla nauczycieli i wykładowców, a całkowicie wyłączona dla wszystkich uczniów.

  Komentuj, udostępniaj, drukuj i nie tylko — za pomocą Visio Viewer w Teams

  Do niedawna użytkownicy z licencją Visio lub bez niej nie mogli wykonywać prostych zadań, takich jak komentowanie, udostępnianie i drukowanie plików Visio z poziomu przeglądarki Viewer w Microsoft Teams. Użytkownicy z licencją musieli otworzyć swój plik w Edytorze w Teams lub w aplikacji internetowej/desktopowej Visio, podczas gdy użytkownicy bez licencji Visio musieli otworzyć plik w swojej przeglądarce. Wprowadzona w tym miesiącu zmiana umożliwia zarówno użytkownikom z licencją Visio, jak i bez niej, wykonywanie prostych zadań na plikach programu Visio przechowywanych w Teams, takich jak komentowanie, udostępnianie, drukowanie, pobieranie diagramu w postaci obrazu lub pliku PDF i nie tylko — wszystko to bez wychodzenia z Teams.

  Microsoft Teams

  Pozostałe nowości w Teams

  Power Platform, zarządzanie, edukacja, pracownicy i rząd

  Microsoft Teams otrzymał garść nowych funkcji związanych z Power Apps (w tym możliwość zakupu aplikacji ze sklepu Teams przez użytkowników), zarządzaniem, edukacją, pracownikami pierwszej linii i klientami rządowymi.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-october-2021/ba-p/2824105

  Polecamy również w kategorii Teams