Już ponad miliard dokumentów na SkyDrive

Już ponad miliard dokumentów na SkyDrive

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
18:51
09.02.2013
1882 wyświetlenia

Microsoft pochwalił się, że w SkyDrive użytkownicy zgromadzili już ponad miliard dokumentów. Firma poinformowała również, że do usługi wprowadzone zostały nowe funkcje związane z udostępnianiem.

Popularność usługi SkyDrive, zwłaszcza od czasu jej integracji z pakietem Office 2013, nieustannie wzrasta. Według podanych przez korporację informacji, jej użytkownicy zgromadzili łącznie już ponad miliard dokumentów. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoją usługę przechowywania danych w chmurze, firma wyposażyła ją w nowe funkcje, pozwalające na łatwiejsze udostępnianie informacji.

Microsoft wziął sobie do serca uwagi użytkowników i umożliwił im udostępnianie i edycję dokumentów z poziomu Office Web Apps bez konieczności logowania się do konta Microsoft, co do tej pory dla wielu było dość uciążliwe. Jak podano na oficjalnym blogu SkyDrive, odbiorcy, którzy otrzymali od użytkownika link do dokumentu, będą mogli go nie tylko przejrzeć, ale także edytować. Każdy kto otrzyma specjalny link, będzie mógł dokonać zmian w dokumencie, do którego on kieruje. Istnieje także możliwość zaproszenia do edycji poszczególnych osób poprzez ich adresy mailowe, z zaznaczonym polem wymuszającym na nich konieczność zalogowania się. Daje to użytkownikowi całkowitą kontrolę nad tym kto spośród osób otrzymujących link może uzyskać dostęp do danego dokumentu, a kto nie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.windows.com/skydrive/b/skydrive/archive/2013/02/08/a-billion-office-documents-on-skydrive-now-with-easier-collaboration.aspx

Polecamy również w kategorii SkyDrive