Już jutro Microsoft pokaże nowy Surface Pro X z Windows 11?

Już jutro Microsoft pokaże nowy Surface Pro X z Windows 11?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:31
21.09.2021
1220 wyświetleń

Już za niecałą dobę startuje jesienna konferencja sprzętowa Microsoft Surface, na której najprawdopodobniej ujrzymy Surface Pro 8, Surface Book Pro (lub Book 4), Surface Duo 2, Surface Go 3 i... Surface Pro X z Windows 11. Na tę ostatnią pozycję wskazuje nowy przeciek.

Wyciekłe informacje o certyfikatach sugerują, że gigant z Redmond planuje wprowadzenie na rynek odświeżonego Surface Pro X. Nowy wariant Surface Pro X otrzymał niedawno certyfikaty Energy Star, które potwierdziły również specyfikację. Zgodnie z wykazem urządzenie będzie dostarczane z maksymalnie 16 GB pamięci RAM i będzie obsługiwać systemy Windows 10 i Windows 11. Chociaż na liście znajduje się procesor Microsoft SQ2, to spodziewamy się, że urządzenie będzie wyposażone w odświeżony SoC oparty na ARM, a nie ten sam, co wcześniej.

Surface Pro X z Windows 11 - 2021

Nowy Surface Pro X został już certyfikowany w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Tajwanie, Japonii i Kanadzie. Jest to więc jak najbardziej realne urządzenie, już daleko poza fazą prototypu. Dodać należy, że model o tym samym numerze otrzymał zatwierdzenie FCC (Federalnej Komisji Łączności w USA) wcześniej w tym miesiącu.

Surface Pro X z Windows 11 - 2021

Jeszcze inne pogłoski mówią, że nowy Surface Pro X będzie miał ekran z częstotliwością odświeżania 120 Hz i o proporcjach 3:2, co jest teraz standardem w urządzeniach Surface (w odróżnieniu od 16:9, który jest współczesnym standardem dla monitorów PC).

Przypomnijmy, że wydarzenie Microsoftu odbędzie się w formie transmisji online. Start jutro o godzinie 17:00 czasu polskiego. O wszystkich zapowiedziach będziemy Was informować na bieżąco na łamach CentrumXP!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-may-be-planning-to-launch-a-new-surface-pro-x-with-windows-11-tomorrow/

Polecamy również w kategorii Surface Pro