Joe Belfiore uda się na roczny urlop. Jak poradzi sobie Microsoft?

Joe Belfiore uda się na roczny urlop. Jak poradzi sobie Microsoft?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:31
21.10.2015
2480 wyświetleń

Joe Belfiore w ostatnich latach znany jest przede wszystkim jako jedna z głównych postaci, stojących za rozwojem Windows Phone i Windows 10. W niedawno utworzonym zespole Operating Systems Group objął stanowisko CVP. Po przeszło 25 latach pracy Belfiore postanowił na rok opuścić Microsoft, by skupić się na życiu rodzinnym i wyruszyć w morski rejs dookoła świata.

Belfiore podzielił się swoją zapowiedzią na portalu Facebook. Tam też wytłumaczył obecną sytuację, pisząc o przyszłorocznej podróży. Gdy ta dobiegnie końca, Belfiore najprawdopodobniej powróci na to samo stanowisko. "Sądzimy, że pływający kampus będzie niesamowitym środowiskiem dla każdego z naszej rodziny, by zobaczyć i doświadczyć różnorodności na całym świecie i docenić to, co mamy tutaj. Mamy wymarzoną okazję, by spędzić wiele czasu ze sobą i dziećmi - i korzystamy z tego, gdy tylko możemy! Jeśli zaś chodzi o mnie i moją pracę... Gdy podróż się zakończy, będę tu z powrotem! Jestem dumny z 25 lat, spędzonych na pracy dla rozważnej i dobrze przemyślanej firmy, tu w Microsoft. To firma i społeczność, których wartości są zgodne z moimi i których zarząd całkowicie wspiera mnie i moją rodzinę w realizacji tego pomysłu. Biorę przedłużony urlop osobisty, który rozpocznie się w listopadzie: zamierzamy odwiedzić rodzinę i pokazać dzieciom wspaniałe miasta na północnym wschodzie Stanów, nim wejdziemy na pokład. Wrócę do MS, do tej samej pracy w Windows następnego lata, w czasie, gdy dzieci będą mogły powrócić do normalnego cyklu nauki w szkole" - napisał wiceprezes działu systemów operacyjnych w Microsoft.

Joe Belfiore

Belfiore pomimo sporego wkładu pracy, włożonego w dział mobilny, nie pokazał się na scenie podczas minionej konferencji Windows 10 Devices. Obecnie nie wiemy, kto przez rok zastąpi Joego, ani jak firma zaadaptuje się do tej zmiany. Czekamy na oświadczenie ze strony Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/joe-belfiore-is-taking-a-break-from-microsoft-for-a-year

Polecamy również w kategorii Microsoft