Jesteś Windows Insiderem? Jeśli tak, wkrótce może wygasnąć Ci testowa kompilacja

Jesteś Windows Insiderem? Jeśli tak, wkrótce może wygasnąć Ci testowa kompilacja

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
09:10
22.07.2020
2714 wyświetlenia

Jeżeli jesteś zarejestrowanym uczestnikiem niejawnego programu testów systemu Windows 10, możesz otrzymywać komunikaty, że Twoja kompilacja wkrótce wygaśnie. Jest to zwyczajny błąd. Deweloperzy z Windows Insider przeoczyli zmianę datę wygaśnięcia w kompilacjach do 20161. Data w nich ustawiona jest na 31 lipca 2020 roku. Warto dodać, że wspomniana kompilacja 20161 została wydana całkiem niedawno, bowiem 1 lipca. Dopiero w kompilacji 20170 data jest ustawiona poprawnie, na 31 stycznia 2021 roku.

Jeżeli więc utknąłeś w kompilacji 20161 w kanale Dev Channel, nie pozostaje Ci nic innego, jak oczekiwać kolejnej. Wydawać by się mogło, że skoro w Dev Channel jest już nowszy build (20170), to można do niego przejść. Niestety nie jest on udostępniony dla komputerów z procesorami firmy AMD. Z dużym prawdopodobieństwem dzisiaj (w środę) do kręgu Dev Channel trafi kolejny build, który już zapewne rozwiąże problem z procesorami AMD i podniesie datę wygaśnięcia na przyszły rok.

Jednakże problem ma jeszcze drugie dno. Przed restrukturyzacją programu Windows Insider, w obu kręgach: Fast Ring oraz Slow Ring, dystrybuowane były zawsze kompilacje z tej samej gałęzi rozwojowej. Można więc było w łatwy sposób przełączyć się z kręgu Fast do Slow (i odwrotnie). Teraz ta sytuacja jest możliwa tylko w jedną stronę: z kanału Beta do Dev. Jeśli więc nie chcesz czekać na nowe wydania Dev i wolałbyś powrócić do bardziej stabilnych wydań testowych, nie pozostaje Ci nic innego, jak wykonanie czystej instalacji systemu. Niestety.

Warto jeszcze dodać, że jeżeli nawet nie podejmiesz żadnych kroków i pozostaniesz w kompilacji, która wkrótce wygaśnie, nic się nie stanie. System będzie dalej funkcjonalny. Jedynie zwiększy się częstotliwość monitów o końcu ważności systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/some-windows-insiders-are-seeing-build-expiration-warnings

Polecamy również w kategorii Windows Insider