Jest już ISO Windows 10 October 2018 Update w kompilacji 17744

Jest już ISO Windows 10 October 2018 Update w kompilacji 17744

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:17
04.09.2018
1856 wyświetleń

Kompilacja 17744 to ostatnie, co Microsoft wpuścił do Slow Ring, przygotowując się do wydania October 2018 Update. W kręgu Fast kompilacja ta debiutowała 21 sierpnia, by do Slow dotrzeć 9 dni później. Dziś dostępny do pobrania jest już jej obraz ISO. To dopiero trzecia przedpremierowa kompilacja RS5, która ukazała się w takiej formie, ale czy ostatnia?

Od czasu debiutu 17744 w pierścieniu Fast ukazały się jeszcze dwie kompilacje. Na liście zmian ostatniej z nich, oznaczonej numerem 17751, Microsoft wyjaśnił, że chociaż znak wodny zniknął już z pulpitu, to nie jest to kompilacja finalna, bowiem prace jeszcze trwają. Wydanemu dziś obrazowi brakuje zatem trochę do RTM, chociaż na pewno jest bliżej niż dalej. Przede wszystkim pozbyto się w nim uporczywego problemu, jakim było wysypywanie się systemu do GSOD przy wylogowywaniu się lub wyłączaniu komputera. Slow Ring jest też dużo stabilniejszą gałęzią aniżeli Fast Ring, dlatego systemu w tej wersji można używać bez większych obaw o błędy i problemy, choć takie ryzyko nadal istnieje.

Podobnie jak w poprzednim przypadku, tak teraz Microsoft udostępnia ISO tylko jednej kompilacji (zwykle były to jednocześnie 2-3 obrazy). Dlaczego? Nie wiadomo, ale sądzimy, że mając do dyspozycji 17744, pobieranie 17738 nie miałoby jakiegokolwiek sensu. Pobieranie odbywa się tradycyjnie. Najpierw wybieramy edycję. Na domyślnej liście jest tylko jedna, ale jeśli klikniemy Advanced Options, to do dyspozycji mamy również edycje Enterprise i Home China. Następnie wybieramy język i gotowe. Wygenerowane zostaną dla nas dwa linki (32-bit i 64-bit do wyboru), aktywne przez 24 godziny. To wszystko. Możemy już pobierać i używać obrazów, instalując je na czysto z nośnika USB, płyty lub w maszynie wirtualnej.

Obraz kompilacji 17744 można pobrać ze strony Windows Insider Preview Downloads.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windowsinsiderpreviewiso

Polecamy również w kategorii Windows Insider