Menu kategorii
 • Jak zwiększyć produktywność dzięki kartom i aplikacjom w nowych oknach Teams?

  Jak zwiększyć produktywność dzięki kartom i aplikacjom w nowych oknach Teams?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:34
  18.02.2021
  1656 wyświetleń

  W zeszłym roku do Microsoft Teams trafiła ważna nowość — stało się możliwe odłączanie okien czatu oraz aplikacji, by móc pracować z nimi oddzielnie od głównego okna Teams. Pozwala to uniknąć sytuacji, gdy jesteśmy zmuszeni nieustannie przełączać się np. między czatem a sekcją Pliki albo aplikacją, w której edytujemy dokument (wewnątrz Teams). Jak jeszcze te funkcje mogą wspomagać naszą produktywność? Temu zagadnieniu Microsoft poświęcił ostatnio post na blogu.

  Microsoft Teams to dla milionów użytkowników główna cyfrowa przestrzeń robocza, w której polegają na wielu sekcjach i aplikacjach. Żonglowanie nimi w jednym oknie może być uciążliwe, jednak z pomocą przychodzi polecenie "Otwórz czat w nowym oknie" (lub "Aplikacja pokazywana w nowym oknie"). Pozwala to wykonywać zadania niezależnie od pozostałych. W ostatnich miesiącach możliwości odłączania okien zostały rozszerzone, aby wspierać wiele niezależnych okien, począwszy od spotkań, kończąc na osobistych aplikacjach i kartach. Microsoft pokazuje, jak wykorzystać to najlepiej, by pozostać skoncentrowanym i utrzymać płynność pracy.

  Otwieranie nowych okien aplikacji osobistych przypiętych do paska aplikacji

  Teams umożliwia łatwe otwieranie nowych okien aplikacji przypiętych do lewego paska. Wystarczy kliknąć ją prawym przyciskiem i wybrać "Aplikacja pokazywana w nowym oknie" albo normalnie otworzyć aplikację i znaleźć symbol "Otwórz w nowym oknie" w prawym górnym rogu.

  Teams - otwórz w nowym oknie

  Spersonalizowana aplikacja otworzy się w nowym oknie, w którym będziemy z niej korzystać, nadal używając głównego okna Teams do czatu albo innych aplikacji.

  Otwieranie nowych okien kart przypiętych na czatach i kanałach

  Karty, które możemy przypinać na czatach i kanałach zespołów, są świetnym sposobem organizacji treści, tak aby pozostawały one w kontekście danej dyskusji, a uczestnicy mieli do nich szybki dostęp. W klasycznym, pojedynczym oknie wciąż jednak musimy przełączać się między czatem/kanałem a jego kartami.

  Teams - otwórz w nowym oknie

  Aby móc działać bardziej wielozadaniowo, możemy przejść na wybraną kartę i kliknąć symbol otwierania w nowym oknie obok jej nagłówka. Karta otworzy się w oddzielnym oknie, pozostając w nim, podczas gdy my możemy nawigować w głównym oknie Teams gdzieś indziej.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/enhance-productivity-in-microsoft-teams-with-pop-out-apps-and/ba-p/2130064

  Polecamy również w kategorii Teams