Menu kategorii
 • Jak zrobić zrzut ekranu?

  Jak zrobić zrzut ekranu?

   Damian Więcławek
  Damian Więcławek
  00:00
  03.02.2017
  1425 wyświetleń

  Przeglądając Internet, możemy natrafić na pewne informacje, które wizualnie nam się spodobają. Dzięki przechwytywaniu informacji z ekranu jesteśmy w stanie w kilka sekund zachować materiał, który w każdej chwili może się zmienić. W OneNote jesteśmy w stanie przechwycić wycinek dowolnej części ekranu komputera oraz dodać go jako obraz do notatnika. Jak to zrobić? W tej poradzie to pokażemy.

  1. Najważniejszą rzeczą jest przejście na stronę lub aplikację, z której chcemy pozyskać informacje.
  2. Następnie przechodzimy do programu OneNote oraz klikamy miejsce w notatniku, w którym chcemy umieścić wycinek ekranu.
  3. Teraz pozostało jedynie przejść na zakładkę Wstawianie, a następnie z sekcji Obrazy wybrać Wycinek ekranu.
  4. jak zrobić zrzut ekranu

  5. Za pomocą myszy zaznaczamy obszar ekranu, który chcemy przechwycić. Wycinek ekranu zostanie skopiowany jako obraz. Możliwe jest także wykorzystanie wycinka ekranu, bowiem został on skopiowany również do Schowka systemu Windows i może też zostać użyty w innej aplikacji.
  6. Wycinek ekranu może zostać wykonany także bez potrzeby uruchamiania całego okna aplikacji. Na Pasku zadań klikamy ikonkę strzałki obok zegara i rozwijamy listę Pokaż ukryte ikony.
  7. jak zrobić wycinek ekranu

  8. Odnajdujemy ikonkę programu OneNote Nowa szybka notatka i klikamy ją prawym przyciskiem myszy.
  9. jak utworzyć wycinek ekranu

  10. Z dostępnych opcji wybieramy Utwórz wycinek ekranu.

  Utworzenie wycinka ekranu zajmuje kilka sekund. Samo polecenie wykonania zrzutu ekranu wywołamy, naciskając klawisze Windows + Shift + S, co pozwoli na znacznie szybsze przechwytywanie obrazu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii OneNote 2016