Menu kategorii
 • Jak zmienić rozmiar dysku OneDrive dla firm

  Jak zmienić rozmiar dysku OneDrive dla firm

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  00:00
  03.02.2018
  1334 wyświetlenia

  Jednym z najbardziej przydatnych elementów zawartych w pakiecie Office 365 jest bez wątpienia OneDrive dla firm, czyli wirtualny dysk służący przechowywaniu danych. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania odciążyć możemy dyski naszych komputerów, zaś z zapisanych w Chmurze dokumentów skorzystać możemy przy pomocy niemal dowolnego urządzenia posiadającego połączenie internetowe. Zdarza się też tak, że pracownicy nadużywają dostępnej przestrzeni dyskowej, przez co po prostu z biegiem czasu zaczyna jej brakować. Niestety, polecenia służbowe nie są idealnym lekarstwem na tego typu problemy, jednak Microsoft znalazł na szczęście proste rozwiązanie - mowa tu o odgórnym limicie przestrzeni dyskowej przypadającej na pojedynczego użytkownika w ramach Office 365. W tym prostym poradniku dowiecie się, w jaki sposób ograniczyć ilość miejsca w OneDrive dla firm, do którego dostęp mają domyślnie użytkownicy. Zaczynajmy!

  Aby zmienić domyślny rozmiar dysków OneDrive:

  1. Logujemy się do Office 365 przy pomocy danych konta o uprawnieniach administracyjnych.
  2. Przechodzimy do działu Administracja.
  3. Z widocznej po lewej stronie ekranu listy rozwijamy pozycję Centra administracyjne i wybieramy OneDrive.
  4. Otwarte zostanie okno służące do zarządzania usługą OneDrive. Z widocznej po lewej stronie listy wybieramy Przestrzeń dyskową.
  5. W wyświetlonym oknie możemy wprowadzić zmiany w dwóch rubrykach: ta znajdująca się u góry odpowiada za domyślną przestrzeń dyskową przydzieloną do użytkownika (w GB), ta u dołu natomiast określa liczbę dni, podczas których pliki usuniętych użytkowników przechowywane będą w OneDrive. W celu edycji tych wartości wystarczy po prostu wpisać pożądane liczby w odpowiedne pole (zastępując wcześniejsze), po czym kliknąć Zapisz, co sfinalizuje cały proces.

  Zmiana domyślnego rozmiaru dysku w OneDrive


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Administracja