Menu kategorii
 • Jak wyłączyć alerty antywirusowe

  Jak wyłączyć alerty antywirusowe

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  07.04.2006
  10062 wyświetlenia
  Jeżeli w systemie Windows XP jest zainstalowany dodatek Service Pack 2 (SP2), Centrum zabezpieczeń systemu Windows powinno informować użytkownika o stanie programu antywirusowego, a jeżeli program ten przestanie działać — wyświetlać odpowiedni alert. Niektóre programy antywirusowe posiadają funkcję przesyłania określonych informacji do Centrum zabezpieczeń. Na przykład jeżeli pojawi się nowy wirus i program antywirusowy wymaga aktualizacji, aby właściwie chronić komputer przed zagrożeniem, system Windows generuje alert z informacją o konieczności pobrania tej aktualizacji.

  Jednak nie wszystkie programy antywirusowe przesyłają takie informacje do Centrum zabezpieczeń. Niektórych rozwiązań antywirusowych Centrum zabezpieczeń w ogóle nie wykrywa. Jeżeli używany jest program antywirusowy, którego system Windows nie rozpoznaje, może być konieczne wyłączenie alertów antywirusowych Centrum zabezpieczeń.

  Uwaga Te alerty należy wyłączyć, tylko jeżeli komputer jest na pewno chroniony pełną wersją aktualnego programu antywirusowego.

  Aby określić, że używany jest program antywirusowy, którego system Windows nie wykrywa:

  1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.
  2. Kliknij dwukrotnie ikonę Centrum zabezpieczeń
  3. W Centrum zabezpieczeń, w obszarze Ochrona przed wirusami kliknij przycisk Zalecenia (przycisk Zalecenia jest niedostępny, jeżeli ustawienie Ochrona przed wirusami jest oznaczone jako włączone).
  4. W oknie dialogowym Zalecenia zaznacz pole wyboru Mam program antywirusowy, który będę monitorować samemu, a następnie kliknij przycisk OK.

  Po wykonaniu tej procedury Centrum zabezpieczeń wyświetla ustawienie Ochrona przed wirusami jako Nieznane i nie wysyła alertów.

  Uwaga Jeżeli komputer jest częścią domeny (grupa komputerów w sieci), ustawieniami zabezpieczeń zazwyczaj zarządza administrator sieci. W takim wypadku Centrum zabezpieczeń nie wyświetla stanu zabezpieczeń ani nie wysyła alertów.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Informacje praktyczne o SP2