Jak ustalić domyślny folder dla pobieranych plików w IE?

Jak ustalić domyślny folder dla pobieranych plików w IE?

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
00:00
25.09.2008
30969 wyświetleń

Pobieranie plików za pośrednictwem przeglądarki Microsoft Internet Explorer 7 nie jest tak dogodne, jak u konkurencji. Brak menedżera pobierania, ograniczona ilość równoczesnych sesji i skazanie na domyślny folder docelowy. Jednakże wcale tak nie musi być. Menedżer pobierania powinien pojawić się już wraz z Internet Explorer 8. Sposób na zniesienie limitu pobierania został opisany w poradzie Jak znieść limit pobierania w IE7?, natomiast tym razem przedstawimy sposób na zmianę domyślnego folderu dla pobieranych plików.

W pierwszej kolejności uruchamiamy Edytor rejestru. W tym celu w menu Start w pole wyszukiwania wpisujemy regedit i naciskamy klawisz Enter.

W uruchomionym programie przechodzimy przez następujące klucze: HKEY_CURRENT_USER, Software, Microsoft i na koniec Internet Explorer. Następnie edycji poddamy ciąg Download Directory, który to odpowiada za domyślny folder pobierania.

Klikamy zatem dwukrotnie wspomniany ciąg i w okienku edycji w pole Dane wartości wpisujemy nową ścieżkę dostępu, do której trafiać mają pobierane pliki. Zmianę zatwierdzamy klikając OK.

Zamykamy Edytor rejestru. Od tej pory każdy plik pobierany za pośrednictwem Internet Explorer 7 będzie zapisywany we wcześniej określonej lokalizacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Archiwum porad