Jak to jest z tą premierą nowego Windowsa?

Jak to jest z tą premierą nowego Windowsa?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:15
07.08.2014
4 komentarze
2802 wyświetlenia

Microsoft dopieszcza detale nadchodzącego Windows Treshold. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się już, że nowe "Okienka" będą posiadać wsparcie dla wirtualnych pulpitów (na wzór Ubuntu), natomiast boczne menu (charms) ulegną całkowitej rewitalizacji. Twórcy systemu chronią swój projekt na niespotykaną skalę - do tej pory nie wyciekła do sieci ani jedna kompilacja Treshold. Nie znaczy to bynajmniej, że nowy Windows nie ujrzy światła dziennego. Wręcz przeciwnie...

Mary Jo Foley, znana z posiadania wielu źródeł w Microsoft, potwierdziła istnienie prac nad wirtualnymi pulpitami. Kolejne jej doniesienie dotyczy pierwszej, publicznej wersji poglądowej Windows Treshold. Według źródeł Microsoft wypuści pierwszą kompilację Treshold już jesienią tego roku.

charms

Microsoft dokłada wszelkich starań, by Windows Treshold stał się godnym następcą kontrowersyjnego Windows 8 i równocześnie punktem odniesienia dla osób, upgrade'ujących system z Windows XP czy Windows 7. Stąd też długo wyczekiwany powrót klasycznego, choć przearanżowanego menu Start. Nowy Windows ma też sprostać wymaganiom użytkowników różnego typu sprzętu - od tabletów po klasyczne desktop PC. Oznacza to lepiej wyważony interfejs użytkownika, dzięki czemu obsługa systemu stanie się optymalna zarówno dla zwolenników Modern UI, jak i klasyki.

Wydaje się, że Microsoft nie widzi już szans powodzenia dla Windows 8. Według najnowszych statystyk aż 75% użytkowników PC korzysta z Windows XP i Windows 7. Czy Treshold stanie się w oczach konsumentów godną alternatywą wobec powyższych klasyków? O tym będziemy się mogli przekonać tej jesieni.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-threshold-preview-said-to-be-on-track-for-fall-release

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • re 00:32 10.08.2014

  naprawdę, czy ktoś czeka na powrót menu start? chyba tylko osoby, które nigdy nie pracowały na windows 8...

 • dziadek 16:25 10.08.2014

  oczywiście, że czekam na przywrócenie menu start.

 • Informatyk 08:46 11.08.2014

  Pracuję na wszystkich systemach rodziny Windows. Nie mogę się doczekać normalnego menu Start,

 • ioioio 02:00 15.08.2014

  Ja mam nadzieję, że dadzą wolny wybór, czy chcemy mieć tryb kafelkowy, czy menu start. Też byłem przeciwny, ale jak zacząłem używać, to nie wyobrażam sobie powrotu do klasycznego menu start, gdzie aby odnaleźć program trzeba było się naklikać i szukać z lupą. Miejmy nadzieję, że będzie wybór i w ten sposób każdy ustawi jak lubi.

Skomentuj

Autor