Menu kategorii
 • Jak sprawdzić hasło do Wi-Fi w Windows 10

  Jak sprawdzić hasło do Wi-Fi w Windows 10

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  00:00
  29.03.2018
  13418 wyświetleń

  Dostęp do bezprzewodowej sieci Wi-Fi może uzyskać właściwie każdy, kto posiada urządzenie wyposażone w taką funkcję. Jeżeli ktoś z rodziny czy znajomych poprosi nas o udzielenie dostępu do naszej sieci, wystarczy, że podamy mu hasło dostępu. Jednak co w przypadku, gdy nie pamiętamy hasła do sieci, ponieważ kierując się chęcią dobrego zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem, hasło to ustawiliśmy zbyt skomplikowane? W systemie Windows 10, jeżeli posiadamy uprawnienia administratora systemu, możemy bez problemu sprawdzić, jakie jest to hasło. W tym poradniku omówimy, jak to zrobić.

  1. Otwieramy wyszukiwarkę systemową, wprowadzamy frazę Stan sieci i klikamy pierwszy wynik wyszukiwania.
  2. Wyszukiwarka Windows 10

  3. Otwarty zostanie aplet Ustawienia systemu Windows10 i kategoria ustawień sieciowych. W sekcji Zmień ustawienia sieciowe wybieramy element Zmień opcje karty.
  4. Ustawienia sieciowe

  5. Zostaniemy przeniesieni do kategorii Połączenia sieciowe w Panelu sterowania systemu Windows 10. Tam zaznaczamy aktywne połączenie z siecią bezprzewodową lewym przyciskiem myszy, a na umieszczonym powyżej panelu funkcyjnym klikamy polecenie Wyświetl stan tego połączenia.
  6. Ustawienia sieciowe

  7. W nowym oknie szczegółowego widoku połączenia w sekcji Połączenie klikamy przycisk Właściwości sieci bezprzewodowej.
  8. Właściwości sieci bezprzewodowej

  9. W oknie właściwości przechodzimy do karty Zabezpieczenia i zaznaczamy opcję Pokaż znaki przy pozycji Klucz zabezpieczeń sieciowych. Jeżeli nasze konto użytkownika posiada uprawnienia administratora systemu, hasło zostanie wyświetlone od razu. W innym wypadku zostaniemy poproszeni o wprowadzenie hasła dostępu do części administracyjnej.

  Właściwości sieci bezprzewodowej


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Sieci i Internet w Windows 10