Menu kategorii
 • Jak skasować wiadomości?

  Jak skasować wiadomości?

   Damian Więcławek
  Damian Więcławek
  00:00
  10.04.2017
  4714 wyświetlenia

  Usuwanie wiadomości w programie Outlook 2016 może być bardzo przydatne w celu zachowania porządku w skrzynce pocztowej. W tej poradzie pokażemy, jak usuwać wiadomości ze skrzynki pocztowej oraz serwera.

  1. W celu usunięcia wybranej wiadomości najpierw ją zaznaczamy, a następnie przechodzimy na zakładkę Narzędzia główne i w sekcji Usuwanie klikamy Usuń. Jeżeli chcemy, możemy skorzystać ze skrótu klawiszowego Ctrl + D.
  2. jak usunąć wiadomość

  3. Wiadomość została usunięta, a raczej przeniesiona do folderu Elementy usunięte. Aby usunąć ją trwale, przechodzimy do wymienionego folderu.
  4. Wybieramy wiadomość, którą chcemy skasować i przechodzimy na zakładkę Narzędzia główne, skąd w sekcji Usuwanie klikamy Usuń.
  5. jak skasować folder

  6. Tym razem przy próbie usunięcia pojawia się komunikat informujący nas, że element zostanie trwale usunięty. Klikamy Tak.
  7. Element został usunięty. Ostatnie miejsce, gdzie może znaleźć się wiadomość, to folder elementów do odzyskania. Dostęp do niego uzyskamy, klikając folder Elementy usunięte, a następnie przechodząc na zakładkę Narzędzia główne, klikamy przycisk Odzyskaj elementy usunięte z serwera w sekcji Akcje.
  8. jak skasować folder

  9. Teraz w nowo otwartym oknie Odzyskiwanie elementów usuniętych wybieramy wiadomości, które chcemy usunąć, zaznaczamy Przeczyść zaznaczone elementy i klikamy OK.
  10. jak skasować folder

  11. Komunikat, który się pojawił informuje nas, że w przypadku kontynuowania operacji usuwania, wiadomość zostanie trwale usunięta bez możliwości jej odzyskania. Klikamy OK.

  Wiadomość została usunięta. Jak widzimy, przypadkowa utrata wiadomości jest praktycznie niemożliwa. Może zdarzyć się tak, że opcja Odzyskaj elementy usunięte z serwera może być wyszarzała. W takim wypadku należy sprawdzić, czy pracujemy w trybie online.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Outlook 2016