Menu kategorii
 • Jak skasować folder?

  Jak skasować folder?

   Damian Więcławek
  Damian Więcławek
  00:00
  03.04.2017
  3656 wyświetleń

  W programie Outlook 2016 mamy możliwość tworzenia własnych folderów. Jest to bardzo przydatne, jeżeli chcemy zorganizować pocztę dla własnych potrzeb. Jeżeli dany folder nie jest nam potrzebny, to możemy go usunąć i w tej poradzie pokażemy, jak to zrobić.

  1. W celu usunięcia wybranego folderu zaznaczamy go, a następnie przechodzimy na zakładkę Folder i w sekcji Akcje klikamy Usuń folder.
  2. jak usunąć folder

  3. Wyświetli nam się komunikat z pytaniem o przeniesienie kasowanego folderu do folderu Elementy usunięte. Klikamy Tak.
  4. jak skasować folder

  5. Skasowany folder znajduje się w folderze Elementy usunięte. Aby usunąć go trwale, powtarzamy czynności opisane powyżej.
  6. jak skasować folder

  7. Tym razem po próbie usunięcia folderu, pojawił się komunikat informujący nas, że folder zostanie usunięty razem z całą zawartością. Klikamy Tak.

  Folder został usunięty. Czynność usuwania możemy także wykonać, zaznaczając wybrany folder i klikając go prawym przyciskiem myszy oraz wybierając Usuń folder.

  jak usunąć folder

  Pamiętajmy też, że zawartość folderów usuniętych z folderu Elementy usunięte możemy odzyskać, klikając przycisk Odzyskaj elementy usunięte z serwera znajdujący się w sekcji Akcje na zakładce Narzędzia główne. Opcja ta jest dostępna po zaznaczeniu folderu Elementy usunięte.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Outlook 2016