Jak przypiąć aplikację do Paska zadań?

Jak przypiąć aplikację do Paska zadań?

 Marcin Paradowski
Marcin Paradowski
00:00
22.09.2015
4 komentarze
9931 wyświetlenie

Menu Start, jak sama nazwa wskazuje, jest idealnym miejscem do rozpoczęcia pracy z naszymi ulubionymi programami czy grami. Podobną funkcję pełni też inny element interfejsu nowego Windows 10. Pasek zadań, który czasem traktowany jest po macoszemu, używany jest nie tylko do przełączania się między uruchomionymi aplikacjami. By mieć ulubione aplikacje zawsze pod ręką, możemy przypiąć je do paska. W niniejszym poradniku przedstawimy trzy sposoby, na jakie można to zrobić.

Sposób 1. Z listy aplikacji w menu Start wybieramy interesujący nas program/grę. Następnie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać z menu kontekstowego opcję Przypnij do paska zadań. Analogicznie, w podobny sposób możemy przypiąć również aplikację, której skrót znajduje się na pulpicie.

Przypinanie do paska zadań
Przypinanie do Paska zadań - aplikacja z menu Start

Sposób 2. Jeśli mamy już uruchomioną aplikację/grę, nie musimy szukać jej skrótu na pulpicie czy w na liście Wszystkich aplikacji w menu Start. Aby ją przypiąć, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wyświetlonej ikonie na Pasku Zadań i z menu kontekstowego wybierać opcję Przypnij ten program do Paska zadań.

Przypinanie do paska zadań
Przypinanie do Paska zadań - ikona uruchomionej aplikacji

Sposób 3. Ostatni prezentowany przez nas sposób bywa często pomijany. Nie każdy bowiem wie o tym, że do Paska zadań można przypiąć na przykład aplikację typu portable. Aby przypiąć taki program, wystarczy odszukać plik wykonywalny za pomocą Eksploratora plików, a następnie kliknąć jego ikonę prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybrać opcję Przypnij do paska zadań. Sposób ten można zastosować do dowolnej aplikacji z rozszerzeniem exe.

Przypinanie do paska zadań
Przypinanie do Paska zadań - docelowy plik aplikacji w folderze

To wszystko! Prawda, że proste? Napiszcie nam w komentarzach, czy korzystacie z tego rozwiązania. Czy wasz Pasek zadań w Windows 10 jest czysty jak łza, czy też pełen skrótów do ulubionych programów/gier?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Personalizacja Windows 10

Komentarze

 • Maxandy 15:19 11.04.2018

  W XP-ku było to bardziej utrudnione. Przeciągało się JAKIKOLWIEK plik na pasek zadań i w ten sposób dodawało skrót. Microsoft na nowo odkrywa koło, które sam wcześniej odkrył...

 • Amadeusz Labuda 15:31 11.04.2018

  W tym przypadku chodzi o przypięcie do paska, a nie dodanie skrótu. Od strony programistycznej czynności te dzieli przepaść...

 • piotrp 15:34 11.04.2018

  przecież przypięcie do paska zadań to to samo co dodanie skrótu. jak się przypina do paska zadań, to na nim tworzony jest skrót i tyle w temacie.

 • Amadeusz Labuda 15:42 11.04.2018

  Jest jednak różnica pomiędzy dwoma kliknięciami myszy a tworzeniem skrótu i przeciąganiem go później przez cały ekran na pasek. Dla normalnego użytkownika nie jest to może problem, ale co w przypadku osób korzystających z ułatwień dostępu i niestandardowego oprzyrządowania? W końcu niestety nie każdy jest w stanie używać skutecznie myszy.

Skomentuj

Autor