Jak pobrać instalator offline Microsoft Edge?

Jak pobrać instalator offline Microsoft Edge?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:18
20.01.2020
2069 wyświetleń

W ostatniej dekadzie coraz rzadziej dane nam było spotykać instalatory offline. Dzięki dostępnym technologiom i szybkiemu łączu internetowemu najczęściej pobieramy minimalny instalator, który dopiero pobiera aktualne pliki programu. Ma to swoje zalety, bo taki instalator prawie nic nie waży i zawsze pobiera najnowszą wersję aplikacji. W niektórych przypadkach te zalety stają się jednak wadami.

Konieczność korzystania z instalatora online, pobierającego zawartość z Internetu, może być wadą w kilku scenariuszach. Przykładowo gdy firma płaci za transfer, a program trzeba zainstalować na wielu (np. na 100) urządzeniach, oznacza to zbędny wydatek. Instalator można wówczas pobrać tylko jeden raz i nie ma potrzeby pobierania dodatkowych plików, nie licząc ewentualnie przyszłych aktualizacji. Nie każda aplikacja ma taki instalator, jednak w przypadku Edge sprawa jest całkiem prosta.

Edge

Wystarczy wejść na stronę Microsoft Edge for Business, wybrać kanał (Dev, Beta lub Stable), kompilację oraz platformę (Windows 64-bit i 32-bit, macOS 64-bit), po czym kliknąć Download. Choć strona nie ma jeszcze polskiego tłumaczenia, postanowienia licencyjne wyświetlane są po polsku. Po zapoznaniu się z nimi klikamy Zaakceptuj i pobierz. Rozpocznie się pobieranie instalatora offline, który waży 71 MB. Dla porównania — instalator online ma tylko 1,8 MB, bo reszta plików pobierana jest z Sieci.

Aktualne instalatory offline znajdują się na stronie Microsoft Edge for Business. Oczywiście nie trzeba być firmą, aby z nich korzystać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/edge/business/download

Polecamy również w kategorii Edge